kanalizacija

Šio straipsnio tema gali atrodyti paprasta tik iš pirmo žvilgsnio. Jei ruošiatės statyti ar jau turite pasistatę namą kuris yra ant sklype ant kalno tuomet galite atsikvėpti lengviau nes jūsų rūpesčiai kur kas mažesni nei tų kurie ruošiasi įsikurti problematinėse vietose. Čia aiškinamės ką daryti jei jūsų rajone nėra įrengta centralizuota lietaus surinkimo sistema. Jei statinys yra aukščiausioje sklypo vietoje tuomet požeminis lietaus vandens nuvedimas gali būti visai nereikalingas jeigu jūsų sklypas didesni nei 5 arai ir turite pakankamai žolyno aplink namą visų perimetru į kurį susigers visas perteklinis vanduo.

Priešingu atveju galite sulaukti kaimynų skundų kuriems visa vanduo nuo jūsų stogo gali supūdyti vaismedžius, krūmus ir gėles. Šis variantas yra pats palankiausias ir finansiniu požiūriu nes jums nereikia mokėti nei už medžiagas nei už įrengimą.

Jei pastatas yra žemesnėje sklypo vietoje nei visa likusi dalis arba sklypas yra su nuolydžiu ir vieną namo pusę tenka įkasti giliau tuomet neišvengsite atraminės sienelės įrengimo. Tai sudėtingesnis variantas kai be lietaus nuvedimo sistemos galite ir neapsieiti. Atkreipkite dėmesį į tai kad nesvarbu kokio ilgio vandens nuvedimo trapus įrengsite esant vidutiniam ir smarkesniam lietui vanduo gali nespėti subėgti į sistemą taip yra todėl kad vamzdžiai yra standartinio 125 mm pločio o lietaus nuvedimo vamzdžių mažiausiai bus 4 vienetai jei tai normalaus dydžio namas.

Kitas klausimas – kur subėgs visas lietaus vanduo. Vandens surinkimo kolektorius geriausia jei yra su perteklinio vandens nubėgimo vamzdžiu nes nesvarbu ar įkasite 2 ar 3 šulinio rentinius esant dideliam lietui ar po žiemos atlydžio jie labai greitai užsipildys ir vanduo ims veržtis pro latakų viršų.