Kilimas gali pakeisti bet kokį interjerą: jis suteikia jaukumo minimalistiniam kambariui, įvairovės bei patraukia akį monotoniškai dekoruotame kambaryje. Tačiau, kad kilimas visada gerai atrodytų ir būtų švarus, juo pasirūpinti reikia ne tik švenčių dienomis. Todėl reguliarus kilimų plovimas bei dėmių valymas turėtų tapti įpročiu.

Šiomis dienomis vis labiau populiarėja profesionalios namų valymo paslaugos. Jos lemia itin didelį efektyvumą, nes profesionalai turi visą reikiamą įrangą, priemones bei geriausiai žino, kaip išvalyti tam tikras, įvairias dėmes. Štai kelios pagrindinės priežastys, kodėl kilimai turėtų būti valomi profesionaliai.

Nauda sveikatai

Kilimai dažniausiai sulaiko namuose esančias dulkių daleles, bakterijas ir alergenus. Šios ore esančios dalelės sukelia kvėpavimo sistemos ir sinusų problemų. Jei šios dulkės nepašalinamos nuo kilimo, jos gali sukelti problemų, ypač mažiems vaikams. Nors siurbimas yra susijęs su svarbia namo priežiūros procedūra, to gali nepakakti. Dulkes, nešvarumus ir bakterijas, kurios susikaupė per tam tikrą laiką ant kilimo, galima pašalinti tik naudojant profesionalias valymo ir dezinfekcijos priemones.

Kvapas

Kilimai ne tik sulaiko įvairius alergenus ir bakterijas, bet ir kvapus. Tai ypač aktualu, jei namuose yra laikoma augintinis. Gyvūnų šlapimas ir išmatos gali būti vienas sunkiausiai pašalinamų kvapų iš kilimų pluoštų. Visos profesionalios įmonės turi patentuotas formules, kurios pašalina pačius stipriausius kvapus.

Išvaizda

Efektyviausias būdas išvalyti iš kilimo visas dėmes yra profesionaliai pasirūpinti kilimu bent du kartus per metus. Valymo metu bus ne tik išvalyti giliausi nešvarumai, bet ir atnaujinta pirminė kilimo išvaizda.

Kilimas gali būti didelė investicija, todėl jį tinkamai prižiūrėti yra būtina. Kasdienė priežiūra ir profesionalus valymas kelis kartus per metus padės net tik palaikyti gerą jo išvaizdą, bet ir užtikrins gerą namiškių sveikatą.