FinansaiTrumpai tariant finansai yra mokslas ir veikla, kuria apibrėžiami pinigų panaudojimo ir kontroliavimo visuma. Finansai apima tiek asmeninį, tiek įmonių lygmenį. Asmeniniame jie daugiau sukoncentruoti į prisitaikymą prie įvairių situacijų bei kaupimą, o įmonių veikloje didžiausias rodiklis yra efektyvus panaudojimas.

Asmenys siekia užvaldyti kuo daugiau finansinių išteklių ir taip susikurti gerbūvį savo aplinkoje. Ši sritis yra neatsiejama nuo rizikos ir jos valdymo, tad glaudžiai veikia kartu su investicijomis. Asmeniniame gyvenime nuo finansinio stabilumo priklauso pragyvenimo lygis. Įmonės stengiasi nekaupti per didelių finansinių rezervų ir nuolat ieško efektyviausių metodų juos įdarbinant. Visų pirma, tai finansininkas, įmonės viduje dirba tam, kad būtų derinama prisiimam rizika ir maksimalus pelningumas. Jo pagrindinė užduotis yra valdyti pinigų srautus, nukreipiant juos tais kanalais, kur jie turės didžiausią naudą.

Kiekvienam verslui svarbu sukaupti kuo didesnį kapitalą, tačiau per dideli finansiniai įsipareigojimai ar našta gali nešti nuostolius. Tik puikiai suderintas veiklos planas ir tiksliai paskirstyti finansai padeda efektyviai plėsti verslą. Reikia suderinti apskaitą su prognozėmis, taip užtikrinant, kad sprendimai bus tinkami ir patys efektyviausi.

Finansų srityje svarbus skaidrumas ir atsakingumas. Čia tiesiog negali likti klaidų ar nepažymėtų detalių, nes net ir vienas menkas netikslumas, dokumentacijoje gali palikti ryškų įspaudą, verčiantį daryti dideles klaidas tolesnėje veikloje. Visi mėgsta skaičiuoti pinigus, o geriausia, kai galima jų skaičiuoti kuo daugiau, būtent todėl finansininkai turėtų būti vienas iš labiausiai vertinamų įmonės žmogiškųjų išteklių.

Galų gale svarbu paminėti, kad bene būtinos yra skaitmeninės skaičiavimo ir duomenų suvedinėjimo sistemos ir programos. Rašant duomenis ranka, viena klaida gali kainuoti labai daug laiko, kol kompiuteryje viską pakeisti nebus itin sudėtinga.