Galima vengti to ir meluoti sau, bet taip tik atidėsite neišvengiamybę. Išmanūs dalykai į mūsų gyvenimą ateina greitai. Juk dar prieš dešimtmetį ne visi turėjome išmaniuosius telefonus, o dabar jais „apsiginklavę“ visi – maži, dideli, jaunesni, vyresni. Tačiau tuo pat metu ir kitose srityse ima ryškėti išmaniųjų sprendimų patogumas, populiarumas ir nauda. Pradedant dulkių siurbliais ar žoliapjovėmis, baigiant termostatais ar lemputėmis, štai tie išmanūs namų sprendimai, į kuriuos verta investuoti visiems!

Išmanus šildymas

Turbūt labiausiai gyvenimo kokybę bet kuriuose namuose (bent jau Lietuvoje) pagerinantis sprendimas. Įprastas šildymo reguliavimas nebūtinai yra varginantis (jeigu bute ar name yra autonominis šildymas), tačiau tam vis tiek reikia skirti nemažai laiko. Dažnai juk nesinori eiti į kitą buto galą sumažinti ar padidinti radiatoriaus kaitrumą, tiesa?

Išmanaus termostato ir išmanių šildymo sistemų dėka visa tai padaryti bus daug lengviau. Pakanka prieiti prie pultelio arba viską reguliuoti išmaniojo telefono pagalba. Toks sprendimas nėra iš pigiausių, tačiau savo vertę jis įrodys jau pirmosiomis dienomis. Tikrai nenorėsite grįžti į laiką, kada šildymo reguliavimas reikalaudavo daugiau laiko.

Išmani namų priežiūra (higiena bei aromatas)

Šiais laikais buitinės technikos bei elektronikos parduotuvėse, iš išmaniųjų namų technologijų skyriaus greičiausiai dingsta ne kas kita, o išmanūs dulkių siurbliai. Jeigu per savaitę dulkių siurbliu darbuojatės bent vieną kartą, jau verta domėtis išmanaus siurblio įsigijimu. Porą šimtų kainuojantys robotukai jūsų darbą atlieka už jus. Jie yra gana efektyvūs ir reikalauja tik minimalios priežiūros, kuri trunka daug trumpiau nei rankinio dulkių siurblio priežiūra. Na, o ką jau kalbėti apie komfortą. Tik atsisėdai ir leidai siurbliui atlikti visą juodą darbą.

Taip pat yra ir išmanieji oro drėkintuvai/kvapintuvai, kurie orą patalpoje paverčia gaiviu ir suteikia jam malonų kvapą it masažo salone, pajūryje ar miške…

Išmanusis namų asistentas

Google Home, Amazon Alexa bei kiti išmanieji namų asistentai yra labai naudingi tada, kai visuose namuose yra daugiau nei keli išmanūs prietaisai. Jie taip pat labai pasiteisina didesniuose namuose, kur daug sistemų ir reguliavimo.

Viską, turime omeny viską – apšvietimą, virtuvės ir kitą buitinę techniką, apšvietimą, muziką, televiziją ir kitas sistemas galima valdyti balsu. Jeigu jūs jau antro aukšto miegamajame, bet girdite, kad pirmame aukšte pamiršote išjungti televizorių, pakanka sušukti, kad išmanusis asistentas jį išjungtų. Namie per šalta? Asistentas gali padidinti šilumą. Sunku skaityti knygą? Asistentas paryškins šviesą. Tai tik kelios iš daugelio galimybių.

Išmani lauko priežiūra

Išmanus laistymas, apšvietimas ir vejos priežiūra yra kone karališko lygio komfortas. Jeigu laiko namo aplinkos tvarkymui trūksta, bet norite gražios vejos bei patogios kasdienybės, nepagailėkite pinigų išmaniai žoliapjovei, išmaniam kiemo apšvietimui bei analogiškai laistymo sistemai. Nors išlaidos bus pastebimos, bet sutaupytas laikas viską atpirks su kaupu. Be to, daugiau jėgų liks kitiems darbams ar laikui su mylimais žmonėmis.

Išmaniosios lemputės viduje bei kiti buities akcentai

Išmanus apšvietimas labai palengvina gyvenimą ir padidina komfortą. Tomis dienomis, kada norisi ramiau pabūti – šviesas galima pritemdyti, o kai susirenka svečiai arba norisi atsiversti knygą – šviesas išmaniojo įrenginio arba namų asistento pagalba paryškinsite.

Taip pat dėmesio vertos ir išmaniosios žaliuzės bei roletai. Jeigu gyvenate didesniame name, vertėtų pasidomėti tai, kas galėtų sprendimą automatizuoti, nes su didesniais langais, nuolatinis roletų vyniojimas yra tikrai erzinanti ir bereikalingai laiką švaistanti užduotis. Modernūs tiekėjai jau gali suderinti automatizuotas sistemas su standartiniais roletais. Pastaruosius galite įsigyti čia – https://www.varle.lt/zaliuzes-roletai/.