Saugumas vairuojant automobilį priklauso nuo daugybės veiksnių. Praktiškai kiekviena dalis, turi savo svarbų vaidmenį, tačiau yra tokių, kurių gedimas ar netinkamas veikimas gali sukelti ypač skausmingas pasekmes. Stabdžių sistema – tai neabejotinai vienas svarbiausių automobilio mazgų, kurio būklė yra labai svarbi vairuojant visų tipų transporto priemones. Ir nors dažnai vairuotojai prisimena apie stabdžius tik kai pajunta kažkokius signalus arba pamačius galimų gedimų ženklus, visgi jais reikėtų rūpintis gerokai dažniau. Taip galima ne tik išvengti nereikalingų išlaidų bet ir gerokai labiau apsaugoti save ir savo keleivius.

Tarp dažniausiai pasitaikančiu standžių sistemos gedimų galima įvardinti šiuos:

– Vandens patekimas į stabdymo skystį;
– Stabdžių kaladėlių susidėvėjimas iki žemesnio nei nustatytos normos lygio;
– Dilti pradėję stabdžių diskai, kas įvyksta dėl laiku nepakeistų kaladėlių;
– Dėl įvairių priežasčių netinkamai funkcionuojantys suportai: pažeistas stabdžių stūmoklio sandariklis arba kreipiančiųjų oksidavimas;
– Guminių ir metalinių vamzdelių pažeidimai, atsirandantys dėl mechaninio poveikio arba išsiliejusio stabdžių skysčio.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas kaladėlėms ir diskams. Pirmosios dažniausiai yra gaminamos iš metalinio pagrindo ant kurio tvirtinamas frikcinės medžiagos sluoksnis. Su laiku jis susidėvi ir ją reikia keisti. Jei to nepadaryti laiku, tai atsitinka taip, kad stabdymo metu metalinis kaladėlės pagrindas pradeda trintis į stabdžių diską, kas dažnai tyra lydima specifiniu garsu. Metalo trynimasis gali būti labai pavojingas ir gali turėti rimtų pasekmių. Dažnai tokiais atvejais tenka pakeisti ne tik kaladėles bet ir jau pradėjusius dilti diskus. Jokiu būdu nereikėtų ignoruoti tokių situacijų, nes laiku nesiimant būtinų veiksmų, yra didelė tikimybė jog važiuojant bus sukelta ne viena avarinė situacija.