Tie, kas nusprendė statyti tvorą savo rankomis, dažniausiai siekia sutaupyti arba bent jau nepermokėti už šią paslaugą. Iš esmės šis darbas nėra labai sudėtingas techniškai ir reikalauja nebent tikslumo ir žinoma fizinės jėgos. Nepriklausomai nuo pasirinktos tvoros, jos pagrindą sudarys stulpai, nuo kurių priklausys visos konstrukcijos tvirtumas ir žinoma kaina. Gerai atliktas darbas savo ruožtu nulems tvoros bendrą vaizdą ir ilgaamžiškumą.

Renkantis tvoros stulpus ir vertinant kainos ir kokybės santykį, vienu optimaliausių pasirinkimų bus metaliniai stulpai. Jie yra tvirti, pasižymi gera kaina ir ilgu tarnavimo laiku. Be to, metaliniai stulpai yra ir ganėtinai universalūs, nes gali tapti praktiškai bet kurios tvoros pagrindu. Prie jų lengvai pritvirtinsite skardos lakštus arba medines lenta, o pačius stulpus galima apdėti plytomis, žinoma prieš tai vertėtų juos įbetonuoti. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, trenkantis stulpus tvorai?

Pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl spalvos. Tai gali būti viena iš populiariausių, tokių kaip ruda, žalia arba tamsiai pilka – antracito spalva. Tačiau jei norite kažko išskirtinio, tai galima imti tiesiog cinkuotus stulpus ir dažyti juos bet kokia pasirinkta spalva. Nedažyti stulpai taip pat geras pasirinkimas, kai perkate juos gerokai ankščiau nei planuojate statybas. Gulėdami ir laukdami savo laiko, spalvoti stulpeliai gali susibraižyti ir prarasti pirminę išvaizdą.

Svarbu taip pat įsitikinti, kad visos suvirinimo vietos yra pakankamai tvirtos, ilgos suvirinimo siūlės yra kokybės įrodymas. Patys stulpai taip pat turėtų būti vienodo ilgio, o esamos angos varžtams, išgręžtos vienodais atstumais ir vienodame lygyje. Tai leis užtikrinti tvoros tiesumą ir palengvins patį montavimo procesą. Bet kokie netikslumai ir skirtumai gali nulemti nelygią ir neestetiškai atrodančią tvorą.