Įrenginiai vandens šildymui šiandien aktualūs ne tik privatiems namams, bet ir  butams, todėl daugumai vartotojų rūpi klausimas, kokie yra vandens šildytuvai ir kokį modelį pasirinkti. Daugeliu atžvilgių pasirinktas vandens šildytuvo modelis ir kaina priklauso nuo įrangos konstrukcinių savybių ir tikslų, kurių siekiate savo namuose.

Karšto vandens tiekimas jau seniai tapo ne prabanga, o įprastu patogaus gyvenimo atributu. Ir jei anksčiau privačiuose ir daugiabučiuose namuose buvo sumontuoti dujiniai vandens šildytuvai, gąsdinantys įjungimo ir išjungimo sudėtingumu, vandens temperatūros nestabilumu ir žemu saugumo lygiu, dabar padėtis radikaliai pasikeitė. Aukštos kokybės šiuolaikiniai vandens šildytuvai:

  • Suteikia visišką autonomiją tiekiant karštą vandenį;
  • palaiko nustatytą vandens temperatūrą per visą darbo ciklą;
  • koreguoja savo darbą priklausomai nuo vartotojo nustatymų;
  • garantuoja aukščiausią saugos lygį, neatsižvelgiant į energijos nešiklio tipą –

dujas, elektrą ar kombinuotą būdą.

Šiuo metu rinka siūlo daugybę vandens šildytuvų tipų, tarp kurių nėra lengva pasirinkti.

Elektrinis vandens šildytuvas

Elektrinių katilų veikimo principas yra panašus į primityvų katilą: metalinis kaitinimo elementas įkaista ir padidina aplinkinio skysčio temperatūrą. Pagrindinis katilų privalumas yra energijos prieinamumas, ne kiekvienas privatus namas ar butas yra prijungti prie dujotekio, o elektra yra beveik visur. Be to, norint sumontuoti elektrinį vandens šildytuvą, nereikia įtraukti licencijuotų specialistų, taip pat įrengti kaminą.

Kombinuoti vandens šildytuvai leidžia naudoti skirtingas energijos rūšis vandeniui šildyti. Dažniausiai į katilo konstrukciją įtraukiama šilumokaičio ritė ir tradicinis kaitinimo elementas. Tai taupo elektros energiją.

Pagrindiniai tokių katilų privalumai yra šie:

  • galimybė pašildyti didelį kiekį vandens;
  • tuo pačiu metu galite plauti indus virtuvėje ir nusiprausti vonioje, tuo tarpu