amzinybes namai

Atsitikus tokiai nelaimei, kaip artimo žmogaus netektis, tenka ne tik susitaikyti su praradimu, bet ir tinkamai pasirūpinti visais laidojimo organizavimo formalumais ir rūpesčiais. Tokiu sunkiu gyvenimo momentu sunku suvaldyti emocijas ir blaiviai mąstyti, todėl geriau patikėti organizacinius šarvojimo ir laidojimo reikalus ritualinių paslaugų teikėjams. Jie ne tik suteiks visas reikalingas paslaugas vienoje vietoje, bet ir pasirūpins viskuo už jus.

Amžinybės namai, toks simbolinis pavadinimas, suteiktas šarvojimui skirtai vietai. Čia suteikiamos visos laidojimo paslaugos greitai ir labai operatyviai. Galima kreiptis visais klausimais, susijusiais su laidotuvių organizavimu; velionio kūno transportavimu; saugojimu šaldymo patalpoje; parengimu šarvojimui bei laidojimui; reikiamų dokumentų sutvarkymui savivaldybėje; šarvojimo salės paruošimu; įkapėmis ir mirusiojo apranga; gedulingų pietų organizavimu.

Papildomai galima kreiptis ir dėl ritualinių paslaugų; perlaidojimo; kremavimo; projektoriaus nuoma šarvojimo salėje; šarvojimo salės dekoravimo bei išskirtinės muzikos pasirinkimo; karsto nešimo ir duobės kasimo paslaugos kapinėse.

Laidojimo paslaugos kaina priklauso nuo miesto kuriame vyks laidojimo organizavimas. Taip pat tam turi įtakos ir šarvojimo trukmė, papildomos dekoracijos, gyvas muzikos atlikimas ar gedulingų giesmių giedojimas, maisto pristatymo paslaugos ir kitos išlaidos, susijusios su velionio paruošimu bei laidojimo proceso organizavimu.

Tam, kad streso akimirką, netektų panikuoti ir pasimesti, trumpai primename, kaip reiktų elgtis mirus artimam žmogui:

1) Mirties fakto konstatavimas. Mirus žmogui privalote informuoti medikus ir policiją, kurie konstatuos mirties faktą ir bus išrašoma laikina medicininė mirties pažyma;

2) Mirties fakto įregistravimas. Per 3 darbo dienas miręs asmuo turi būti išregistruotas ir yra išrašomas mirties liudijimas. Tai galima padaryti mirusio žmogaus gyvenamosios vietos savivaldybėje, seniūnijoje ar civilinės metrikacijos skyriuje;

3) Mirusiojo kūno išvežimas. Tai turi būti padaryta per dvi valandas;

4) Mirusiojo kūno paruošimas. Jį atlieka ritualines paslaugas teikiantys specialistai.

5) Šarvojimo ir laidojimo proceso organizavimas. Galite organizuoti savarankiškai, tačiau rekomenduotina kreiptis į ritualinių paslaugų teikėjus.