Tai yra dažno žmogaus bėda, tačiau tai gali nutikti dėl daugelio priežasčių. Genetiniai veiksniai vaidina svarbų vaidmenį plaukų slinkimui. Androgeninė alopecija, dažniausiai pasireiškianti vyrams, yra plaukų slinkimo tipas, kurį įtakoja tiek hormoniniai, tiek genetiniai veiksniai. Šie natūralūs ir su amžiumi susiję hormoniniai pokyčiai, vykstantys šeimose, gali pagreitinti plaukų slinkimą, o tai lemia plaukų slinkimą ir sruogų slinkimą. Kai genetinis polinkis yra prisidedantis veiksnys, asmenys gali patirti plaukų slinkimą, kurį sunku pakeisti arba visiškai užkirsti kelią. Supratimas apie savo genetinę kilmę ir plaukų slinkimo šeimos istoriją gali suteikti vertingų įžvalgų, kaip veiksmingai spręsti šią problemą.

Dėl ko slenka plaukai? Taip pat reikėtų pasigilinti į savo mitybos racioną. Mitybos trūkumai taip pat gali labai prisidėti prie plaukų slinkimo, nes subalansuota mityba yra labai svarbi sveikų plaukų augimui. Plaukų augimui reikia įvairių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus ir mineralus, tokius kaip geležis, cinkas ir selenas. Nepakankamas šių būtinų maistinių medžiagų vartojimas gali sukelti plaukų folikulų susilpnėjimą, plaukų lūžinėjimą ir bendrą plaukų sveikatos pablogėjimą. Teikdami pirmenybę maistinių medžiagų turinčiai dietai, kuri palaiko plaukų augimą ir sveikatą, asmenys gali pašalinti mitybos trūkumus ir skatinti stipresnius, pilnesnius plaukus. Be to, įtraukus plaukams nekenksmingą maistą, pvz., žalumynus, riešutus, sėklas ir liesus baltymus, galite dar labiau pagerinti plaukų sruogų kokybę ir atsparumą.

Kodėl slenka plaukai? Subalansuota mityba, kurioje gausu būtinų maistinių medžiagų, yra labai svarbi siekiant užkirsti kelią plaukų slinkimui ir kovoti su juo. Tam tikri vitaminai ir mineralai atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant sveiką plaukų augimą ir užkertant kelią plaukų slinkimui. Pavyzdžiui, aminorūgštis L-lizinas yra būtina norint pagerinti plaukų augimą, o jo trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą. Įtraukus maistą, kuriame gausu vitaminų, tokių kaip A, C, D ir E, taip pat mineralų, tokių kaip geležis ir cinkas, galite sustiprinti ir sveikus plaukus. Be to, pakankamai baltymų, omega-3 riebalų rūgščių ir biotino vartojimas taip pat gali padėti išlaikyti gyvybingus plaukus ir užkirsti kelią pernelyg dideliam plaukų slinkimui. Maitindama kūną iš vidaus, subalansuota mityba gali palaikyti bendrą plaukų sveikatą ir sumažinti plaukų slinkimo dėl mitybos trūkumo riziką.