Kompiuterio apsauga nuo virusuApie kompiuterinius virusus, jų plitimą ir žalą tiek techniniam, tiek programiniam kompiuterio įrangos veikimui žino kiekvienas, tačiau ar visi žino, kad vien tik turėti įdiegtą antivirusinę programinę įrangą turėti kompiuteryje arba kitame mobiliajame įrenginyje neužtenka? Siekiant efektyviai apsaugoti kompiuterį ir jame esančią informaciją reikia žinoti ir kitus svarbius veiksmus bei mokėti juos taikyti.

Viena iš svarbiausių, tačiau šiais laikais vis dar apeinama, taisyklių – legalios programinės įrangos ir operacinės sistemos naudojimas. Dažnai diegiant piratines operacinės sistemos versijas kartu įdiegiamos ir jose įskiepintos kenkėjiškos programinės įrangos, taip siekiant pakenkti duomenų saugumui ir privatumui. Dar vienas svarbus dalykas – nuolat atnaujinti tiek programinę įrangą, tiek operacinę sistemą, nes gamintojai aptikę spragas dažnai išleidžia pataisymus, kurie užkerta nesankcionuotus priėjimus prie kompiuteryje esančios informacijos.

Kompiuterio apsauga nuo virusų taip pat išauga naudojant užkardą, kuri blokuoja įsilaužėliams patekti į jūsų sistemą. Nelabai populiarus, tačiau ne mažiau svarbus yra atsarginių kompiuterio duomenų kopijų kūrimas. Virusui pakeitus ar sunaikinus pagrindinius failus ir duomenis informacija nebus prarandama negrįžtamai, nes bus išlikusios kitoje programinės įrangos vietoje įrašytos kopijos. Ypač tai svarbu atlikti su svarbiais duomenimis, kuriuos pakeitus arba praradus, galima asmeniškai arba finansiškai nukentėti.

Galiausiai, reikėtų pasirūpinti slaptažodžių saugumu: jie turėtų būti sudėtingi ir dažnai keičiami. Niekada niekam jų neatskleiskite ir nesiųskite elektroniniu paštu, taip pat nepasižymėkite jo kompiuterio failuose. Taip pat būkite atsakingi naudodamiesi elektroniniu paštu: neatidarinėkite neaiškių arba įtartinų laiškų, taip vadinamo spamo, failų, jei jie siunčiami iš neaiškių elektroninio pašto adresų. Elektroniniu paštu nesiųskite svarbių asmeninių arba finansinių duomenų, net jei to prašo pažįstamas asmuo, nes niekada negalite būti tikras, ar laiškas nėra pažeistas kenkėjiškos programinės įrangos.