Nėra jokių abejonių, kad statyba sudarė šiuolaikinės civilizacijos pagrindą. Nesvarbu, ar tai būtų pastatai, namai, keliai, tuneliai ar tiltai, statyba leido žmonėms vystytis suteikdama priemones, reikalingas mūsų gyvenimui palengvinti. Nuo pat savo atsiradimo šiuolaikinės technologijos vaidino lemiamą vaidmenį statybų pramonėje. Galimybė projektuoti ir statyti visas konstrukcijas skaitmeniniu būdu žymiai padidino greitį ir efektyvumą bei tuo pačiu žymiai sumažino išlaidas.

Be to, dabar statyboje naudojamos medžiagos yra tvirtesnės, lankstesnės ir ilgaamžiškesnės, todėl galima sukurti tvaresnes, saugesnes ir aplinkai nekenksmingas konstrukcijas. Vienas didžiausių veiksnių, lėmusių aukštos kokybės komercinę betono konstrukciją, yra klojinių naudojimas, o šiame straipsnyje bus nagrinėjami įvairūs klojinių tipai ir kodėl klojiniai yra tokie svarbūs šiuolaikiniuose statybos projektuose.

Klojiniai – tai pagalbinė konstrukcija, kai naudojamos laikinos arba nuolatinės formos, į kurias pilamas šviežias betonas, kuris vėliau sukietėja. Formos arba langinės yra terminai, vartojami paruoštoms sekcijoms, kurios liečiasi su betonu, kol jis kietėja. Priklausomai nuo konstrukcijos paskirties ir projekto biudžeto, gali būti naudojami keli skirtingi klojinių tipai. Toliau aprašomi trys dažniausiai statyboje naudojami klojinių tipai:

Tradiciniai mediniai klojiniai. Šio tipo klojiniai gaminami iš medienos ir faneros. Nors jį lengva gaminti, jo tarnavimo laikas trumpas, o procesas užima daug laiko, todėl jis netinka didelėms konstrukcijoms. Nepaisant to, mediniai klojiniai yra itin lankstūs ir idealiai tinka naudoti sudėtingose ​​statybos dalyse.

Suprojektuota klojinių sistema. Tai išvystytas klojinių tipas, pagamintas iš surenkamų modulių su metaliniais rėmais, dažniausiai iš plieno arba aliuminio. Palyginti su tradiciniais mediniais klojiniais, tokio tipo klojinius sukonstruoti daug greičiau (naudojant kaiščius, spaustukus ir varžtus) ir jie yra daug pigesni, nes juos galima pakartotinai naudoti tūkstančius kartų prieš jį keičiant.

Daugkartinio naudojimo plastikiniai klojiniai. Šio tipo klojiniuose naudojamos blokavimo ir modulinės sistemos, kurios naudojamos labai įvairioms, bet paprastoms konstrukcijoms statyti.

Svarbu paminėti, kad yra galima ir klojinių nuoma.