PlytelesVirtuvė yra viena iš svarbiausių erdvių namuose, kuri privalo pasižymėti funkcionalumu, patogumu ir estetika – tokioje virtuvėje bus smagiau gaminti maistą, bendrauti su šeima, nes šioje erdvėje praleidžiame ypatingai daug laiko vakarais ir savaitgaliais. Nors šiandien yra kitų projektavimo variantų, tokių kaip stiklas, tačiau erdvė tarp pastatomų ir pakabinamų spintelių dažniausiai klijuojama plytelėmis. Plytelės – virtuvės klasika. Tačiau kaip nepasimesti jų gausybėje ir išsirinkti pačias gražiausias ir praktiškiausias būtent jūsų virtuvei?

Patariama atsižvelgti į keletą plytelių pasirinkimo gudrybių, tokių kaip spalvų pasirinkimas. Sienas, kurios yra mažiau apšviestos saulės šviesos patariama klijuoti ryškiomis, šiltų tonų spalvų plytelėmis, o sienas, kurias saulė apšviečia daugiau – šaltų tonų. Norint vizualiai praplėsti virtuvės erdvę geriau rinktis blizgias plyteles, nes jos dėl savo šviesos atspindėjimo sukuria didesnės erdvės iliuziją, kai tuo tarpu matinės plytelės ją vizualiai mažina.

Dar viena svarbi plytelių klijavimo gudrybė – žaidimas su erdve. Smulkios plytelės erdvę praplečia, o stambios ją vizualiai mažina. Erdvę taip pat praplečia iki lubų išklijuotos plytelės. Taip pat verta žinoti, kad virtuvė atrodys aukštesnė, jei plyteles klijuosite vertikaliai, o tuo tarpu horizontaliai suklijuotos plytelės erdvę praplės.

Reikėtų žinoti, kad keraminės plytelės yra atsparios drėgmei, saulei, ugniai, jas lengva prižiūrėti, valyti. Įkaitusios neskleidžia nuodingų garų, todėl yra ekologiškos. Plytelių atsparumas mechaniniam dilimui priklauso nuo plytelių glazūravimo indekso.

Perkant plyteles patariama jų nusipirkti 10 procentų daugiau nei planuojama sunaudoti, nes specialistai teigia, kad jas klijuojant patiriamas 5 procentų nuostolis dėl plytelių pjaustymo, o kitų 5 procentų gali prireikti ateityje, jei plytelė suskils. Žmonės galvoja, kad ateityje nusipirks tokias pačias plyteles pagal jų kodą, tačiau reikia žinoti, kad priklausomai nuo pagaminimo partijos, plytelės gali skirtis spalvos intensyvumu ir atspalviu.