lytinis potraukisLytinis potraukis jaunystėje ir iki tam tikro amžiaus dažniausiai nekelia jokių problemų. Jauni vyrai susijaudina greitai ir dažnai, tam nereikia ilgo pasiruošimo ir subtilios įžangos. Bet taip būna ne visada ir ne visiems. Didelę dalį vyrų tam tikru metu pradeda kankinti su lytinių potraukiu susijusios problemos. Toliau apie sumažėjusio potraukio priežastis.

Dėl ko sumažėja lytinis potraukis?

Psichologinės priežastys. Stresas, nerimas, nepasitikėjimas savimi, nesutarimai su antra puse – visa tai apsunkina susijaudinimą ir sumažina lytinį potraukį. Įvairios psichologinės ligos taip pat neigiamai paveikia lytinį potraukį.

Medicininės priežastys (medikamentai). Organizmo sutrikimai ir ligos mažina lytinį potraukį. Reikėtų vengti viršsvorio, aukšto kraujo spaudimo, aukšto cholesterolio kiekio. Įvairūs vaistai taip pat gali sumažinti seksualinį potraukį.

Hormonų pokyčiai. Testosteronas atsako už lytinį potraukį. Jo sumažėjimas lems seksualinio potraukio pokyčius ir netgi neigiamai paveiks lytinę funkciją, atsiras erekcijos sutrikimai.

Žemas dopamino lygis. Seksualinis susijaudinimas yra kontroliuojamas smegenyse. Jeigu sutrinka informacijos apie susijaudinimą perdavimas iš smegenų, susijaudinti tiesiog bus sunkiau. Žinią apie susijaudinimą perduoda dopaminas. Jo lygio sumažėjimas lems mažesnį seksualinį potraukį.

Kaip pagerinti seksualinį potraukį?

Visos išvardintos priežastys ir problemos turi savo sprendimo būdus. Psichologinėms priežastims spręsti geriausiai tinka konsultacijos su seksologu. Seksologas nėra psichoterapeutas. Seksologas koncentruojasi būtent į šią sritį ir gali nesunkiai padėti suvokti ir išspręsti pagrindines problemos priežastis.

Medicininėms priežastims spręsti reiktų pasitelkti sveikesnį gyvenimo būdą. Valgyti sveikiau, daugiau sportuoti, gerai pailsėti, išsimiegoti, tiesiog labiau rūpintis savimi. Jeigu seksualinis potraukis yra slopinamas dėl medikamentų vartojimo, galima bandyti paieškoti alternatyvos.

Žemą testosterono lygį galima bandyti pakoreguoti vartojant hormoninius preparatus. Dopamino lygio pagerinimui irgi galima vartoti medikamentus.

Pabaigai, sumažėjęs seksualinis potraukis gali būti visiškai normalus reiškinys ir kartais nėra reikalo su tuo kovoti. Bet jeigu jaučiate, kad dėl to suprastėjo jūsų gyvenimo kokybė, ieškokite pagalbos pas specialistus ir tikrai ją rasite.