knygosPaaugliams gimtadienis – pakankamai didelę reikšmę turinti šventė, ką dažniausiai lemia pramogos su draugais bei pakankamai didelę finansinę vertę turinčios dovanos iš artimųjų, įpakuotos į vokus. Vis dėlto, tokios dovanos neturi jokios ilgalaikės vertės, o ir jų nauda yra pakankamai abejotina. Tad jei paaugliui jo gimimo dienos proga norite padovanoti kažką iš tiesų naudingo – šis straipsnis kaip tik jums.

Knygos
Taip, paaugliai šiomis dienomis nemėgsta skaityti knygų. Būkime atviri – niekas nemėgsta jų skaityti, ką nulemia žymiai pagreitėjęs mūsų gyvenimo tempas, todėl vietoj keleto dienų knygai renkamės keletą valandų pagal ją sukurtam filmui. Būtent dėl šios priežasties mokslinės fantastikos ar trilerių, prikaustančių iki išnaktų, nesiūlysime – tai yra ideali pramoga, bet daugelis šiuolaikinio jaunimo jos tiesiog nesuprastų. Bet į knygas talpinamos ir ne tik pramogos, bet ir po jomis paslėpta nauda, kurios negalima gauti niekur kitur, ką pateikti kaip dovaną būtų išties labai naudinga.Kalbame apie įvairius istorinius romanus, įdomiosios psichologijos knygas arba tiesiog autobiografijas – galbūt tai nėra kažkas labai intriguojančio, bet tai yra ne ką mažiau įdomu bei ilgame laikotarpyje – naudinga, padedant nejučiomis lavinti vienus ar kitus jaunuolio gabumus.

Specifinėms veikloms skirta įranga
Norite jaunuoliui padovanoti ne kažką, kas prarastų savo vertę jau po keleto savaičių, o tai, kas gali netgi ir pakreipti jo likimą visai kita vaga? Tuomet dovanokite tai, kas yra skirta vienokioms ar kitokioms specifinėms veikloms : vienokį ar kitokį muzikos instrumentą, specifinės sporto šakos įrangą ar kažką, kas galėtų tapti ne tik laisvalaikio, bet ir kasdienybės dalimi. Taip, dažniausiai tokia įranga kainuoja pakankamai nemažas lėšas, bet sulaukus vieno iš reikšmingesnių gimtadienių – šešioliktojo arba aštuonioliktojo, tokiai dovanai nepagailėti lėšų yra išties geraširdiška bei naudinga.