Tvoros statyba yra sudėtingas ir kompleksinis procesas, todėl galvojant apie šį namų projektą, visada rekomenduojama kreiptis į specialistus. Tačiau nusprendus tvoros statybas palikti savo jėgoms reikia būtinai atlikti namų darbus ir pasikonsultuoti su tvorų montavimo specialistais. Nesvarbu, ar tvorą statysite patys, ar samdysite profesionalus, šiame straipsnyje pateiksime kelis svarbius patarimus, kurie padės darbą atlikti kuo profesionaliau.

1. Kruopščiai suplanuokite procesą
Nieko nėra blogiau už kaimynų nesantaiką, kurią pradėjo nauja tvora, pastatyta neteisingoje nuosavybės pusėje, todėl reikėtų pasidomėti ir tiksliai išanalizuoti nuosavybės dokumentus ir žinoti, kur yra sklypo linijos. Prieš pradedant montavimo darbus taip pat derėtų informuoti kaimynus apie galimą triukšmą ir nepatogumus.

2. Įsitikinkite, kad tvoros statybos yra teisėtos
Ne visiems aptvėrimo veiksmams yra reikalingi leidimai, tačiau vietos savivaldybėje verta pasidomėti galiojančia tvarka ir naujais įstatymais, kad būtų patvirtinti statybų parametrai. Vietos potvarkiuose gali būti griežtos tvoros aukščio, medžiagų pasirinkimo, tarpų tarp stulpų ir mažiausio atstumo nuo šaligatvio ar gatvės gairės.

3. Išsirinkite tvoros medžiagą
Tvoros gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, įkaitant natūralų ar apdorotą medį, kompozitą, vinilą ir metalą. Be patinkančios išvaizdos, reikėtų apsvarstyti ir tam tikros medžiagos priežiūros aspektus. Natūralus medis reikalauja didžiausios nuolatinės priežiūros ir atnaujinimo darbų, jį reikia perdažyti kas kelerius metus.

4. Prieš statant padenkite tvorą specialiomis apsauginėmis priemonėmis
Norint užtikrinti optimalią apsaugą bei ilgaamžiškumą, prieš surenkant tvorą, jos elementus reikia padengti apdaila. Dirbant su profesionaliu montuotoju, šis žingsnis jau bus automatiškai atliktas prieš visus statybos darbus. Specialiomis priemonėmis padengta tvora bus apsaugota nuo žalingų aplinkos veiksnių, tokių kaip saulė, vanduo, subraižymų, vabzdžių, tai suteiks garantiją, kad tvora nepakeis išvaizdos ir tarnaus ilgus metus.