Nusipirkus naują elektrinį paspirtuką juo naudotis be rūpesčių galime bent 2 metus tol kol galioja gamintojo garantija. Jei intensyviai naudosite paspirtuką didelė tikimybė kad remontuoti teks anksčiau. Sugedus ar sulūžus paspirtukui jį galime pabandyti susiremontuoti patys, jei gedimas sudėtingas – neapsieisime be meistro pagalbos. Kokios yra dažniausios elektrinių paspirtukų gedimų priežastys ir kaip jas pašalinti patiems?

Neveikia baterija

Jeigu paspirtuko akumuliatorių krovėte teisingai kaip nurodyta instrukcijoje, pradžiai reikia patikrinti laidus. Jie gali būti nutrūkę arba atsijungę dėl vibracijos arba nekokybiško sulitavimo gamykloje. Jei baterijos apsaugą galima nuimti nesunkiai tai galite patikrinti patys tačiau reikia saugoti kad nesugadintumėte apdailos detalių. Jeigu pastebėjote, kad su baterija nuvažiuojate ženkliai trumpesnį atstumą nei anksčiau, tikėtina kad baterijos talpa sumažėjo ir atėjo laikas ją pakeisti. Visų pirma patikrinkite matuokliu baterijos būklę ir tik tuomet spręsite ką daryti. Kito sprendimo šioje situacijoje paprasčiausiai nėra. Paprasčiau jei sugenda paspirtuko įkroviklis, jei jūsų paspirtuko modelis yra populiarus tai ir pakrovėją turėtumėte gauti greitai.

Paspirtuko valdymas

Perdegusi saugiklį lengvai pasikeisite patys bet sugedus paspirtuko įjungimo, akceleratoriaus ar stabdžių valdymo funkcijai be specialisto konsultacijos tikriausiai neišsiversite. Atsargines detales nupirkti ir suremontuoti geriau patikėkite specializuotoms dirbtuvėms. Jei užuodėte negerą kvapą, didelė tikimybė kad paspirtuko variklis perdegė ir jį reikės keisti.

Nusidėvėjusios dalys

Labai dažna problema su kuria susiduria paspirtukų savininkai – nusidėvėjęs ir per daug laisvai judantis arba nukritęs variklio diržas. Šį gedimą nesunku diagnozuoti, užsisakius detalę internetu pasikeisite be vargo panaudoję keletą skirtingų atsuktuvų ir veržliarakčių. Nusidėvėjusios stabdžių kaladėlės arba atsipalaidavęs stabdžių įjungimo mechanizmas tai dar vienas problema kurios remonto atidėlioti nereikėtų. Per 2-3 metus gali nusidėvėti ir ratų guoliai jei paspirtuką naudojate važiuoti ilgus atstumus kasdien. Kuo prašmatnesnis ir sudėtingesnis paspirtuko modelis tuo daugiau gedimų galite tikėtis jį eksploatuodami. Gera žinia yra tai kad Xiaomi, Segway ir kitų gamintojų paspirtukų pardavimas vykdomas el.parduotuvėje https://www.bikko.lt/elektriniai-paspirtukai/, o remontas jau yra atliekamas Lietuvos didžiuosiuose miestuose. Jei remontas nesudėtingas – atliekama per vieną dieną.