Medienos verslas šiai dienai plačiai vykdo medienos pirkimus, ypač kai tai yra deginta mediena. Jos yra importuojamos iš įvairių šalių. Medienos pirkimas pramonėje yra labai populiarus. Medienos importas ir medienos eksportas yra prižiūrimas muitinės, kuri vadovaudamasi ES nustatytų reglamentų, prižiūri, kad būtų laikomasi visų medienos importo ar medienos eksporto reikalavimų, kuomet medienos įmonės vykdo tokių prekių pervežimus.

Jei norite įvežti medieną ar medienos gaminius į Europos Sąjungą, turėsite laikytis tam tikrų fitosanitarinių reikalavimų. Tai priklauso nuo kilmės šalies ir medienos rūšies – žievės, kietmedžio ar spygliuočių medienos – kokie reikalavimai taikomi. Kiekviena mediena turi savo unikalų prekės kodą, kurio pagalba mes galime sužinoti kokie reikalavimai taikomi norint importuoti medieną ar jos gaminius. Kombinuotoji nomenklatūra, tai prekių kodų rinkinys, kuriame, mes galime rasti ir straipsnyje minimos medienos rūšis, nusistatyti prekės kotą ir muitinės puslapyje pasitikrinti kokie reikalavimai taikomi tam tikram prekės kodui. _žinoma, mediena, priklauso tokiam skyriui, kuris glaudžiai susijęs su fitosanitariniais sertifikatais, tad galimai, jūsų importuojamai medienai, bus taikomas sertifikavimas. Draudžiama įvežti ir parduoti nelegaliai nupjautą medieną ir jos gaminius. Turite sugebėti įrodyti tikslią medienos kilmę ir įrodyti, kad ji buvo nupjauta teisėtai. Kai kuriose šalyse jums gali prireikti FLEGT licencijos (miškų teisės aktų vykdymo, valdymo ir prekybos). FLEGT licencija garantuoja, kad medienos gaminiai yra iš teisėtai nukirstų medžių ir buvo importuoti teisėtai. Daugelis medienos rūšių turi būti apdorotos, kad su mediena nepaplistų kenksmingi organizmai. Todėl dažnai kartu su importuojama siunta reikalingas fitosanitarinis sertifikatas. Tranzitu ES gali reikėti augalo paso.

Medinė pakuotė

Medinės pakuotės, importuojamos į ES iš kitų šalių nei Šveicarija, turi atitikti ISPM 15 tarptautinio fitosanitarinio standarto reikalavimus (olandų kalba). Ant medinės pakuotės turi būti prekės ženklo ženklas, kurį sudaro TIPK logotipas (Tarptautinė augalų apsaugos konferencija), 2 raidžių ISO šalies kodas, gamintoją identifikuojantis kodas ir kodas, rodantis, kaip mediena buvo apdorota. Atkreipkite dėmesį: tai taip pat taikoma importuojamiems produktams, kurie supakuoti ant padėklų arba medinėse dėžėse iš ne ES šalių ir Šveicarijos, įskaitant JK.