Dauguma mūsų svajoja apie gražią kūno formą. Kyla klausimas, kaip tai pasiekti? Geriausias būdas turėti dailią figūrą – subalansuoti mitybą ir reguliariai mankštintis. Tad, kokie sporto pratimai gali padėti pagerinti kūno formą?

Kodėl sportas toks svarbus?

Visi žino, kad fiziniai pratimai turi lemiamos įtakos mūsų figūros formavimuisi. Būtent jų dėka galime lieknėti, dailinti raumenis ir gerinti savo fizinę formą. Sportas greitina medžiagų apykaitą, gerina savijautą – ir tai tik ilgo fizinio aktyvumo naudos sąrašo pradžia.

Pratimai lieknai figūrai turėtų būti parenkami individualiai ir atsižvelgiant į sportuojančio asmens kūno sandarą. Žmonės, kuriuos galima priskirti prie lieso riebalinio tipo figūros (nepaisant akivaizdaus lieknumo, jų kūne yra nemažai riebalų), norėdami padailinti figūrą, turėtų pradėti jėgos treniruotes, nusipirkti hantelius arba juostas ir pasiruošti pratimams, greitinantiems medžiagų apykaitą.

Kita vertus, šiek tiek didesnį kūno svorį turintys žmonės, svajojantys numesti kilogramus, turėtų statyti ant kardio treniruočių, taip pat kitų sporto formų. Svarbu vesti aktyvų gyvenimo būdą.

Labai geras sprendimas pasirūpinti savo figūra bus kompleksinės treniruotės. Tai reiškia, kad reikia derinti kelias treniruočių formas: aerobikos treniruotes, jėgos treniruotes, lankstumo treniruotes bei treniruotes su tempimo elementais.

Kokios treniruotės ir kokie sporto pratimai padės pagerinti kūno formą?

  • Intervalinės treniruotės

Jų metu kaitaliojamos didelio ir vidutinio intensyvumo treniruotės. Vidutiniškai viena treniruotė turėtų trukti 20-25 minutes.

Tokios treniruotės leidžia greičiau deginti riebalus ir formuoti kūną, jos gerai stimuliuoja organizmo medžiagų apykaitą ir padeda siekti dailaus, liekno silueto. Svarbu tai, kad tokios treniruotės leidžia deginti kalorijas ne tik užsiėmimo metu, bet ir po jo. Dėl didelio intensyvumo jas rekomenduojama atlikti rečiau ir ne ilgiau kaip 30 minučių.

Pratimų pavyzdžiai: pratimai su svoriais, sporto pratimai su guma.

  • Aerobikos treniruotės

Šios treniruotės padeda sumažinti kūno riebalų kiekį. Būtina šios rūšies treniruočių sąlyga yra ta, kad atliekant pratimus organizmas nebūtų perkrautas ir būtų pasiektas pastovus pratimų intensyvumo lygis. Tik nepamirškite, kad aerobikos treniruotės turėtų trukti ne trumpiau kaip 20 minučių, nes tik po tiek laiko prasideda riebalinio audinio deginimas.

Pratimų pavyzdžiai: bėgimas, šuolis, važiavimas dviračiu, plaukimas.

  • Anaerobinės treniruotės

Šios treniruotės padės jums pasirūpinti gražiais raumenimis ir lieknu kūnu. Kaip matyti iš pavadinimo, tai treniruotės, kurios remiasi energijos gamyba anaerobinėmis sąlygomis. Šio tipo pratimai lieknam kūnui padeda vystytis raumenims.

Pratimų pavyzdžiai: atsispaudimai, pratimai su štanga, pratimai su hanteliais, prisitraukimai, pritūpimai.