Su įvairiausiomis sutartimis susiduriame kiekvieną dieną. Trys ar daugiau lapų su smulkiai surašytomis eilutėmis apie visas sąlygas ir vingrybes mūsų nedomina, svarbiausia žinoti esmę. Šiame straipsnyje pateikiame punktais ką reikia žinoti prie pasirašant automobilio nuomos sutartį.

Perskaitykite iki galo

Niekas jums neduos automobilio raktų tol kol nesusipažinsite ir nepasirašysite visų nuomos sutarties puslapių. Kai kurie sutarties skyriai gal ir yra ne tokie reikšmingi bet žiūrėti pro pirštus ir pasirašyti neskaičius tik tam kad gauti automobilį kuo greičiau, būtų nedovanotina klaida. Šis susitarimas apsprendžia pirkėjo ir paslaugos gavėjo teises ir pareigas, tiesa, pastarųjų ten kur kas daugiau. Iš kitos pusės, jeigu jums tikrai reikia automobilio skubiai ir neturite kitų variantų, pirksite paslaugą bet kokiomis sąlygomis o apie galima pasekmes pagalvosite tik tuomet kai jos įvyks.

Sutarties turinys

Visų sutarčių esmė yra vienoda. Jose numatomos visos nuomos sutarties sąlygos, tai yra: nuomos sutarties trukmė, paslaugos kaina, ridos apribojimai, kuro užpylimo ir naudojimo taisyklės, paslaugos teikėjos įsipareigojimai automobiliui sugedus, patekus į avariją, išvykus vagystei, numatomi mokesčiai už papildomas paslaugas, tiksliai aprašyta kaip vartotojas turi atlyginti žalą jei sugadina automobilį. Net jeigu ir nuomojatės automobilį ne pirmą kartą, stenkitės perskaityti naują sutartį nes gali būti pasikeitusi įstatymų bazė šalyje arba paslaugos tiekėjas įrašęs papildomų naujų sąlygų arba apribojimų. Jeigu dar tik ruošiatės nuomotis automobilį ir niekur neskubate, tam kad nereikėtų gaišti laiko automobilių nuomos bendrovėje skaitant sutartį, tai galite padaryti iš anksto. Atsisiųskite standartinės sutarties šabloną iš jų internetinės svetainės ir perskaitykite ramiai gerdamas kavą.

Kokių dokumentų reikia?

Automobilių nuomos įmonė gerom sąlygom gali išnuomoti automobilį tik vairavimo patirtų turinčiam asmeniui. Reikalingas vairuotojo pažymėjimas, asmens tapatybės kortelė, taip pat reikia pateikti ir kitų asmenų dokumentus jei jie vairuos automobilį. Kiekviena įmonė gali nežymiai koreguoti reikalavimus nuomininkui taip bandydama apsisaugoti nuo per daug rizikingų klientų t. y. Per jaunų, neturinčių vairavimo patirties ar padariusių daug eismo pažeidimų.