Orientacinis sportas yra naudingas ne tik žmogaus fiziniams gebėjimams, tačiau taip pat ir proto lavinimui, tad nieko keisto, kad šio judėjimo galimybes išbando vis daugiau žmonių. Svarbiausia,  kad sujungus sportą su psichologiniu žmogaus pasiruošimu gaunamas žmogaus organizmui labai naudingas derinys, kuris padės visapusiškai gerai jaustis.

O kai laimima – savijauta dar geresnė. Laimėjimui reikalinga gera avalynė, kuri gali užtikrinti, kad bet kokie atstumai bus įveikiami be jokio vargo. Aptarsime kelis niuansus, kurie padės tinkamai pasirinkti, kokie laisvalaikio bateliai moterims yra geriausi ir su kokias patogiausia įveikti didelius atstumus.

Daugiau dėmesio kulnui

Geriausia orientaciniam sportui rinktis tokius batus, kurie savo kulne turi mini vinukus. Tokiu atveju batai ne tik kur kas lėčiau dėvisi, tačiau taip pat ir suteikia patvarumo bėgant labai skirtingais paviršiais. Dažniausiai orientaciniame sporte tenka ne tik važiuoti, tačiau ir plaukti bei skristi, tad geros kokybės avalynė, kuri suteikia patogumo ant bet kokio paviršiaus yra būtina.

Kulnai dažniausiai yra su minkšta pakulne, kuri atlieka amortizavimo funkciją. Tokiu atveju judėjimas bus kur kas patogesnis ir tuo pačiu didelių atstumų įveikimas – be jokio vargo.

Gera medžiaga

Taip pat reikia daugiau dėmesio skirti ir audiniui iš kurio pagaminti batai. Šiuo metu pasiūla tikrai labai plati,. Avalynė kuriama būtent orientaciniam sportui – taip pat labai skirtinga, nuo odinių iki medžiaginių batų, kurie kinta ne tik funkcionalumu, tačiau ir stiliumi, o daugeliui žmonių tai labai svarbu.

Žinoma, audinio pasirinkimas kinta priklausomai ir nuo metų laiko. Žiemomis reikalingi ne tik judėjimo suteikiantys, tačiau ir šiltesni batai, o vasaromis svarbu, kad koja gerai kvėpuotų.

Sportiniai bateliai su platforma

Taip pat šiuo metu rinkoje siūlomi sportiniai bateliai su platforma, kuri tokie pagaminti tikrai ne tik dėl stiliaus, kaip kad galvoja daugelis. Tokie batai suteikia galimybe žemesnio ūgio merginoms kur kas paprasčiau pasiekti tokias vietas, kurios sukurtos specialiai varžyboms. Svarbiausia, kad tokio tipo batai taip pat džiugina ir patogumu, tad verta jais plačiau pasidomėti.