Stovėti ant rasotos žolės basomis kojomis. Atverti langą į mišką, įsileisti gaivios pievos kvapą ir pajusti žmogaus ir gamtos sukurtą gėrį – tai kaimo turizmas Lietuvoje. Prie upių ir ežerų, gražiausiose Lietuvos vietose įsikūrusios kaimo sodybos svečiams siūlo kitokį laisvalaikį.

Šeimininkai mielai papasakos apie gražiausias vietoves ir parodys įdomiausias vietas bei jų ūkius su avimis, ožkomis, lamomis, danieliais, triušiais, karvėmis ar naminių paukščių pulku. Surengs pikniką ar išvyką valtimi ar baidarėmis, išmokys pasigaminti autentiškų patiekalų, paruošti žiemai šalia augančias uogas ar grybus. Ar tai būtų nedidelis namelis miške, ar moderni sodyba ant ežero kranto, šeimininkų svetingumas ir nuoširdumas yra vienodi. Jei svajojate apie poilsį gamtoje, ramybę ir gryną orą, kaimo turizmas išpildys visas jūsų svajones.

Tai pažintinis turizmas, kuris padės atsipalaiduoti ir pajusti gamtą, pailsėti ir atsiriboti nuo kasdieninės rutinos. Be to, tai puikus laiko praleidimas jeigu turite vaikų, jiems tai paliktų didelį įspūdį ir gerus prisiminimus.

Kas yra kaimo turizmas ir kokia jo nauda?

Kaimo turizmas yra turizmo forma, kuri neapsiriboja miesto poilsiu ir populiariais turistų lankomais objektais. Kaimo turizmas – tai kelionės į natūralias neurbanizuotas vietas, kurios dažnai priklauso nuo žemės ūkio ir kuriose gyvena mažai gyventojų, pavyzdžiui, kaimus ir kotedžus, nakvynės namus, fermas, rančas ar ekologinius namelius.

Galimos pramogos keliaujant kaime yra stovyklavimas, žygiai pėsčiomis, sportas lauke ir laiko praleidimas bendraujant su gamta. Kaimo turizmas susijęs su etišku ir tvariu turizmu, keliavimu ne įprastu keliu, veikla lauke ir sportu bei laiko praleidimu gamtoje. Kaimo turizmas turi didelį potencialą padaryti kelionę atsakingesne ir turtingesne patirtimi. Daugiau informacijos apie Kaimo turizmą rasite nuorodoje: http://www.manokompasas.lt/category/turizmas-lietuvoje/lankytinos-vietos/.