Kodėl apsimoka įsirengti dujinį šildymą namuose

Savo namuose norime jaustis ne tik saugiai, jaukiai, tačiau ir šiltai. Tai ypač aktualu šaltuoju metų sezonu, kada už lango temperatūra nukrenta žemiau nulio. Įsirengiant ar renovuojant būstą dažnai iškyla šildymo sistemos klausimas ir ieškomi įvairūs būdai kaip geriausiai ir tinkamiausiai apšildyti savo namus. Šiuo metu vienas iš populiariausių ir patogiausių sprendimų – dujiniai katilai. Kokie jų privalumai ir kodėl apsimoka savo namuose įsirengti dujinį katilą?

Patogumas

Juk norisi, kad namai būtų ne tik šilti, tačiau, kad ir kad tai padaryti būtų kuo paprasčiau ir patogiau paprastam vartotojui. Dujinis šildymas yra kur kas pranašesnis ir komfortiškesnis už kitus būdus, pavyzdžiui, kieto kuro katilus. Dujinius katilus įsirengti savo namuose nėra sudėtinga, jiems nereikia atskiros patalpos, kaip kieto kuro katilams. Dujinius katilus galima montuoti įvairiose namų vietose – virtuvėje, vonios kambaryje, stumdomoje spintoje ar kitose vietose, kur jis netrukdys ir nesukels papildomų rūpesčių. Taip pat nereikia rūpintis ir pačiu šildymo procesu – dujiniai katilai paprastai reguliuojami, jų nereikia pildyti kuru. Kai kurie modeliai turi automatines valdymo sistemas. Kokybiškus dujinius katilus su automatiniu degimo valdymu ir kitus katilų modelius rasite čia: https://www.vilniauskatilai.lt/dujiniai-katilai/ .

Priežiūra

Tai vienas iš svarbių aspektų renkantis šildymo sistemą savo namams. Dujinis katilas nuo kieto kuro katilo skiriasi ne tik veikimo principu, tačiau ir priežiūra. Prižiūrėti kieto kuro katilą užima kur kas daugiau laiko, reikia pasirūpinti ir reguliariai valyti nuolat besikaupiančius suodžius. Taip pat reguliariai rūpintis kamino priežiūra, jo valymu, o tai padidina finansines išlaidas. Tokių darbų ir papildomų išlaidų išvengiama naudojat dujinius katilus.

Dėl šių priežasčių dujiniai katilai vertinami daugelio naudotojų. Svarstydami apie tinkamiausią šildymo sistemą būtinai pagalvokite ir apie šį patogų ir komfortišką variantą.