Maisto papildai katėms gali būti naudojami pastoviai ir profilaktiškai- ypač mėgstamas lašišų aliejus, kuris visapusiškai pagerina jūsų augintinio savijautą. Tad šį produktą verta naudoti ir tuomet, kai jums reikalingi vitaminai katės kailiui, ir tais atvejais, kai norisi pagerinti gyvūnėlio virškinimo sistemą ar sumažinti odos niežtėjimą. Nors kačių maistas dažnai būna papildytas įvairiomis naudingomis medžiagomis, jų ne visuomet užtenka sėkmingam gyvūnėlių vystymuisi, tad jeigu pastebėjote, kad suprastėjo augintinio savijauta- tai pirmas ženklas, kad jam pravers vitaminai katėms, sudėtyje turintys B, A, D, E, bei mineralinių medžiagų, kaip kalcis ir fosforas tuo tarpu norint pastiprinti imuninę sistemą, pravers produktai, praturtinti spanguolėmis, cinku ar kitomis mineralinėmis medžiagomis.

Antiparazitinės priemonės katėms

Vitaminai kačių kailiui yra reikalingi, tačiau taip pat reikia pasirūpinti ir papildoma apsauga nuo įvairių parazitų, tokių kaip erkės ar blusos. Norintiems išvengti šių nemalonumų praverčia specialūs lašai ir antkakliai nuo blusų. Itin mėgstami gintariniai antkakliai, kurie tampa ir dailiu katės aksesuaru, ir efektyviai saugo jos kailiuką nuo parazitų- tokie gaminiai patinka vertinantiems natūralumą, kadangi jų sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų.

Kaip apsaugoti augintinius nuo erkių?

Erkės gali sukelti rimtus augintinių sveikatos negalavimus ir sunkiai išgydomas ligas. Priemonių, kaip kovoti su šiais parazitais yra kelios, pavyzdžiui: ultragarsiniai pakabukai, antiparazitiniai antkakliai, lašai nuo erkių, purškikliai. Grįžus su augintiniu po pasivaikščiojimo, labai svarbu atidžiai patikrinti mėgstamiausias erkių įsisiurbimo vietas- augintinių pečius, ausis, pilvą bei viršutinę priekinių kojyčių dalį, jei erkė visgi bus įsisiurbusi, ją kuo skubiau reikėtų ištraukti ir tą vietą dezinfekuoti spiritiniu tirpalu.

Vitaminais piktnaudžiauti nereikia

Jei jūsų augintinis nėra senyvo amžiaus ir nesusiduria su sveikatos problemomis bei yra maitinamas kokybišku maistu, papildomais piktnaudžiauti nereikėtų. Vitaminų perdozavimas gali būti žalingas jūsų augintinio sveikatai. Pavyzdžiui, kalcio perteklius gali provokuoti kaulų problemas, o vitamino A perdozavimas neigiamai veikia kraują, gali išprovokuoti dehidrataciją ar sąnarių skausmą.