stalaiŽodis “stalas” tapatinamas su slaviška kilme. Jo reikšmės yra kelios – “stovėti”, “dengti”, “patiesti”. Iš tiesų reikšmės atitinka pagrindines šio baldo funkcijas. Stalai skirti įvairiems daiktams pastatyti, darbui, valgymui. Neatsiejamas elementas yra kėdė, kuri dažniausiai statoma šalia, jog būtų galima atsisėsti.

Buitiškai kalbant,  stalas tai horizontali lenta, prie kurios yra pritvirtintos kelios (arba viena) “kojos”. Šio, kasdieniniam gyvenimui naudojamo, baldo paskirtys arba tiksliau sakant rūšys yra kelios. Pirma – svetainės stalai, kurie padeda stilingai užpildyti interjerą. Tokio tipo stalų būna įvairiausių dizainų, ypač populiaru neaukšti, stiklinio paviršiaus staliukai. Stalai, esantys svetainėje dažniausiai būna nedideli, įdomesnio stiliaus. Dar kitaip jie vadinami – kavos staliukais. Nors kartais teigiama, jog tai visiškai kita rūšis ir paskirtis.

Vieni iš svarbiausiųjų – tai virtuviniai stalai. Pastarieji būna jau didesni (priklauso nuo virtuvės ploto), tačiau kompaktiški, dažniausiai pagaminti iš medžio. Tokie stalai patogūs, ypatingai svarbu aukštis sėdimoje pozoje. Kadangi virtuvė tai vieta, kurioje praleidžiame nemažai laiko: gaminame, pusryčiaujame, pietaujame, vakarieniaujame.  Panašus į minėtąjį yra valgomasis stalas. Žmonės, turintys namuose daugiau erdvės, maisto ruošimo patalpą dažnai atskiria nuo patalpos, skirtos valgymui. Kartais būna ta pati išplėsta erdvė, kartais atskirta siena. Valgomasis stalas gaminamas iš patvarios, kokybiškos medienos. Dažniausiai būna gana didelis, platus, skirtas nemažai šeimai.

Dar nepaminėti yra stalai, skirti darbui, mokslui. Tai rašomieji, knygų stalai. Tokio tipo stalus dažniausiai naudoja studentai, moksleiviai. Žmonės, kurie dirba iš namų, dažniausiai taip pat dažnai juos įsigyja. Šie staliukai nedideli, apačioje su nedidelėmis lentynomis ar stalčiais, kompaktiški, neslystančiu paviršiumi. Gaminami įvairaus dydžio ir dizaino.