Grožis ir sveikatas, tai svarbiausias mūsų kūno balansas. Mityba atlieka svarbų vaidmenį odos sveikatai, nes mūsų vartojamas maistas gali turėti tiesioginės įtakos mūsų odos išvaizdai ir būklei. Subalansuota ir sveika mityba gali padėti išlaikyti švarią, spindinčią odą, o dieta, kurioje trūksta pagrindinių maistinių medžiagų, gali prisidėti prie įvairių odos problemų, įskaitant: Aknė. Odos sausumas. Ankstyvas senėjimas. Uždegimas. Suprasdami mitybos vaidmenį odos sveikatai, žmonės gali priimti labiau pagrįstus mitybos sprendimus ir pagerinti bendrą odos sveikatą bei išvaizdą.

Tam tikri maisto produktai yra ypač naudingi sveikai odai palaikyti, įskaitant tuos, kuriuose gausu antioksidantų ir nepakeičiamų riebalų rūgščių. Antioksidantai padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, kurie gali pažeisti ląsteles ir prisidėti prie priešlaikinio senėjimo. Maistas, pavyzdžiui, uogos, žalumynai ir riešutai, yra puikūs antioksidantų šaltiniai ir gali padėti puoselėti sveiką, jaunatvišką odą. Nepakeičiamos riebalų rūgštys, tokios kaip riebiose žuvyse, tokiose kaip lašiša ir skumbrė, gali padėti drėkinti ir maitinti odą iš vidaus.

Kita vertus, tam tikri maisto produktai, įskaitant daug cukraus, rafinuotų angliavandenių ir nesveikų riebalų, gali turėti neigiamos įtakos odos sveikatai. Šie maisto produktai gali sukelti uždegimą organizme, kuris gali pasireikšti kaip odos problemos, tokios kaip spuogai ir priešlaikinis senėjimas. Be to, vartojant per mažai vandens, gali atsirasti dehidratacija, dėl kurios oda gali išsausėti, atrodyti nuobodu. Vengdami šių maisto produktų ir teikdami pirmenybę mitybai, kurioje gausu maistinių medžiagų turinčio visaverčio maisto, žmonės gali palaikyti savo odos sveikatą ir grožį.

Be tinkamų maistinių medžiagų vartojimo, drėkinimas taip pat yra labai svarbus plaukų ir nagų sveikatai. Dėl dehidratacijos plaukai gali išsausėti ir tapti trapūs, o nagai gali tapti silpni ir trapūs. Geriant daug vandens ir valgant drėkinamąjį maistą, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves, galima palaikyti tinkamą hidratacijos lygį ir palaikyti sveikus plaukus bei nagus. Vitaminas C, kurio yra daugelyje vaisių ir daržovių, taip pat svarbus kolageno gamybai, kuris yra būtinas odos, plaukų ir nagų sveikatai ir grožiui. Į savo racioną įtraukę šiuos hidrataciją skatinančius maisto produktus, asmenys gali palaikyti savo plaukų ir nagų sveikatą, todėl pagerėja bendras grožis. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.manomedicina.lt/category/grozis-sveikata/.