SiuksliadezesGeras oras neretai daugelį vilioja į lauką: parką, mišką, stovyklavietes, kitas viešąsias erdves, į sodą. Visi tokiomis dienomis mėgsta pasivaišinti ledais vasarą, šiltu užkandžiu žiemą, neretas stovyklavietėse iškylauja, vaišinasi atsivežtu arba gaminasi maistą, geria gaiviuosius gėrimus… Po visko, be abejo, lieka daugiau ar mažiau šiukšlių.

Tuo pačiu metu kiekvienas vertina švarią ir tvarkingą aplinką, šiais laikais labai auga ekologiškumo, švarios aplinkos poreikis, todėl tuo pačiu metu turi augti ir socialumas šiuo klausimu. Ir laimei, toks procesas pastebimas. Šiukšliadėžės turi stovėti kiekvienoje viešojoje žmonių lankomoje vietoje, parkuose, masinio susibūrimo vietose, pavyzdžiui, lauko koncertų vietose, miesto centre – jų turi būti kuo daugiau.

Lauko šiukšliadėžės gali būti įvairių dydžių, formų, įvairiai montuojamos: metalinės, betonuojamos su metaliniu įdėklu, puoštos mediena, įvairių spalvų, todėl gali būti puikiai priderinamos prie aplinkos, prie kitų jau esamų objektų – suolų, stalų, vaikų žaidimų aikštelių ir panašiai.

Atlikus gyventojų apklausą apie tai, kokių mažosios architektūros objektų trūksta parkuose prieš šešerius metus atsakymai buvo, kad trūksta suoliukų ir šiukšliadėžių, o prieš penkerius – suoliukų, staliukų ir vaikų žaidimų aikštelių, o šiukšlių dėžės paminėtos nebuvo. Tai rodo, kad jau per metus rezultatai pasikeitė, tačiau per tą laiką pasikeitė viešųjų erdvių infrastruktūra, jų padaugėjo, todėl rezultatai vėl gali būti kitokie, tačiau faktas – šiukšlių dėžės gyventojams reikalingos.

Norintys būti ekologiškai atsakingi ir pasirūpinti viešosiomis arba privačiosiomis erdvėmis turėtų pasirinkti poreikius ir galimybes atitinkančias lauko šiukšliadėžes, kurios taip pat atitiktų saugos reikalavimus, todėl pardavėjai turi pateikti brėžinius, techninius aprašymus, kurie leistų įvertinti jų patikimumą, ir patarti, kaip pasirinkti optimaliausią variantą.