Ar žinojote, kad dauguma siuntinių grąžinama siuntėjams dėl adreso klaidų? Siuntinių išsiuntimas tampa vis labiau automatizuotas, tačiau pristatymo sėkmė daugiausia priklauso nuo jūsų. Tad, kaip tinkamai paruošti siuntinį?

Dideliuose miestuose vietinių kurjerių dėka siuntinį galite gauti greičiau nei per pusvalandį. Tarptautiniai siuntiniai sienas kerta veiksmingiau nei prieš keliolika metų. Nepriklausomai nuo paskirties vietos, vis dar pasitaiko vėlavimų ar prarastų siuntinių, kurių galima išvengti teisingai užpildžius visus duomenis.

Siuntų siuntimas autobusu – kaip sklandžiai užpildyti duomenis ant siuntos?

Laiško ar siuntinio siuntėjas yra ne kas kitas, o asmuo, kuris jį siunčia, kitaip tariant, išsiunčia. Laiško adresatas yra asmuo, kuriam jis adresuojamas, kitaip tariant, laiško ar siuntinio gavėjas. Siuntėju ir gavėju gali būti ir fiziniai asmenys, ir įmonės – paprasčiau tariant, galime būti tradicinio laiško siuntėjas savo močiutei, kuri šiuo atveju bus siuntinio adresatas, ir tuo pat metu galime siųsti laišką su dokumentais Mokesčių inspekcijai, kuri šiuo atveju bus mūsų oficialios korespondencijos gavėja. Panaši situacija bus galima ir atvirkščiai – galime gauti laišką iš gerbėjo, kuris tokiu būdu norės pabrėžti savo romantiškumą, tačiau taip pat galime gauti siuntinį iš Rotušės su informacija apie nekilnojamojo turto mokestį, ir tada mes taip pat būsime jo adresatas. Įdomu, kur ant voko turėtų būti nurodytas siuntėjas?

Jau žinote, kas yra laiško adresatai ir siuntėjai. Dabar tikriausiai svarstote, kaip rašyti ant voko, kad jis netrukdomai pasiektų reikiamą asmenį? Iš tikrųjų yra du laiškų adresavimo būdai: vienas iš jų yra modernesnis ir dažniau naudojamas, o kitą pasirenka šiek tiek vyresni ir prie ankstesnių adresavimo standartų pripratę siuntėjai.

Kaip rašyti ant voko- pagrindiniai laiškų adresavimo aspektai:

  • kai vokas yra paprastas, laiškas visada adresuojamas priekinėje pusėje,
  • viršutiniame dešiniajame kampe turi būti uždėtas atitinkamas pašto ženklas (pašto ženklų skaičius priklauso nuo to, kur laiškas siunčiamas, koks sunkus vokas ir koks jo formatas),
  • viršutiniame kairiajame viršutiniame voko kampe – siuntėjo duomenys, t. y. jūsų vardas ir pavardė, pirmoje eilutėje – jūsų adresas, o trečioje eilutėje – pašto kodas ir miestas (miestelis).

Pirmuoju būdu gavėjo duomenys įrašomi apatiniame dešiniajame voko kampe, o siuntėjo duomenys – viršutiniame kairiajame kampe. Antrasis būdas taip pat apima gavėjo duomenų įrašymą apatiniame dešiniajame voko kampe, o siuntėjo duomenys užrašomi kitoje voko pusėje, tiksliau, ant jo atvarto.