Kardio pratimai namuose ar bet kokie sporto pratimai namuose, net jei tai  pratimai pradedantiems sportuoti namuose, visgi, tai puiki pradžia norintiems sportuoti namuose. Dėl daugybės privalumų mankšta namuose tampa vis populiaresnė. Vienas pagrindinių mankštos namuose privalumų – patogumas ir lankstumas. Esant įtemptam grafikui, gali būti sudėtinga rasti laiko eiti į sporto salę ar lankyti kūno kultūros užsiėmimus. Tačiau, treniruodamiesi namuose, žmonės gali mankštintis kada tik nori, nesijaudindami dėl sporto salės valandų ar pamokų tvarkaraščio. Šis lankstumas leidžia geriau valdyti laiką ir padidinti pratimų rutinos nuoseklumą.

Kitas mankštos namuose pranašumas yra tai, kad tai yra ekonomiška. Narystė sporto salėje ir kūno kultūros užsiėmimai gali būti brangūs, o laikui bėgant išlaidos gali padidėti. Tačiau treniruodamiesi namuose asmenys gali sutaupyti pinigų, nes nereikės mokėti už narystes ar užsiėmimus. Be to, internete yra daugybė nemokamų treniruočių vaizdo įrašų ir programų, todėl asmenys gali turėti prieigą prie įvairių treniruočių neišleisdami pinigų.

Mankšta namuose taip pat suteikia privatumo ir komforto. Kai kurie asmenys gali jaustis sąmoningi, kai treniruojasi kitų akivaizdoje, o tai gali atgrasyti juos nuo eiti į sporto salę. Tačiau treniruodamiesi namuose asmenys gali mankštintis patogiai savo namuose, nesijaudindami, kad kiti juos stebės. Be to, mankštinantis namuose asmenys gali susikurti individualizuotą treniruočių aplinką, atitinkančią jų pageidavimus, pavyzdžiui, groti mėgstamą muziką arba dėvėti pageidaujamą treniruočių aprangą. Apskritai mankšta namuose suteikia daug privalumų, kurie gali pagerinti fizinį pasirengimą ir bendrą savijautą.

Populiariausi pratimai sportuojant namuose

Kūno svorio pratimai yra vieni populiariausių pratimų sportuojant namuose. Šie pratimai puikiai tinka pradedantiesiems, nes jiems nereikia jokios įrangos ir juos galima atlikti nedidelėje erdvėje. Atsispaudimai, pritūpimai ir įtūpstai yra vieni iš efektyviausių kūno svorio pratimų, nes vienu metu dirba kelios raumenų grupės ir gali būti lengvai modifikuojami siekiant padidinti arba sumažinti intensyvumą. Šie pratimai puikiai ugdo jėgą ir ištvermę ir gali būti įtraukti į kasdienę treniruotę siekiant optimalių rezultatų. Įtraukę kūno svorio pratimus į savo namų treniruočių rutiną, galite pagerinti bendrą kūno kultūrą ir sveikatą.

Joga ir pilatesas taip pat yra populiarūs pratimai sportuojant namuose. Šie pratimai skirti pagerinti lankstumą, pusiausvyrą ir pagrindinę jėgą ir gali būti modifikuojami, kad atitiktų bet kokį fizinio pasirengimo lygį . Joga ir pilatesas yra mažai krūvio reikalaujantys pratimai, švelnūs sąnariams, todėl jie idealiai tinka asmenims, norintiems pagerinti savo kūno kultūrą neapkraunant kūno. Daugiau skaitykite http://www.itbaze.lt/%C4%AFvairenybes .