terasaŽmonės, gyvenantys užmiestyje, nuosavuose namuose, turintys nemažą kiemo teritoriją, dažnai mąsto apie dar vieną naują erdvę –  terasą. Mintys iš karto  nukeliauja į jaukią vasaros popietę, kur sėdim saulės atokaitoje, patogiai įsitaisę pintame mediniame krėsle, gurkšnojame kavą, aplink daug gėlių. Vieta iš tiesų labai jauki ir graži.

Prieš pradedant paruošiamuosius terasos statymo darbus reikėtų nuspręsti, kokiems tikslams bus skirtas šis statinys. Jeigu norite dažnai rengti vakarėlius šiltais vasaros vakarais, pasikvieti būrį draugų, tuomet plotas turėtų būti skiriamas didesnis. Reikės daugiau investuoti į baldus, apdailą ir visa kitą įrangą. Na, o jeigu, trokštate ramios, jaukios vietelės pasėdėti, pailsėti, išgeri arbatos, tuomet pakaks poros kėdžių, nedidelio stalo, vazonėlio su gėlėmis…

Išskiriami trys terasų stiliai – neįprastų formų, asimetriškos namui ir simetriškos. Dabar ypač madingos ir tautiečių mėgstamos netradicinių formų. Tokios terasos būna it meno kūriniai, viskas apgalvota iki smulkiausių detalių – dekoras, baldai, grindų danga, spalvos.

Medinės, poilsio ar draugų susibūrimų oazės – klasikinis pasirinkimas. Kodėl būtent medis toks populiarus? Šią medžiagą galima derinti beveik prie bet ko, nesvarbu, koks namas bebūtų. Medienos gaminiai ne tik gražūs, jie reikalauja ir  daugiau priežiūros nei bet kuri kita medžiaga. O jeigu nesate medžio mėgėjai, terasos grindis galima iškloti ir plytelėmis. Kokybiškos ir profesionaliai išklotos plytelės džiugins ne vieną dešimtmetį. Taigi, paskirtis ir grindų dangos pasirinkimas – vieni pagrindinių aspektų prieš pradedant statybas. Stilingi baldai, lauko gėlės, šviestuvai ir visa kita, tai tik smulkmenėlės.

Ir, svarbiausia, būtina bent minimaliai pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars kaip tinkamai paruošti grindų dangos pagrindą, kokias medžiagas rinktis, nuo ko apskritai pradėti.