Visi tėvai, auginantys paauglius vaikus, susiduria su tuo pačiu įprastu klausimu: kada ir kokiu būdu vaikams papasakoti apie seksą bei jo pasekmes? Ar išvis to reikia? Gal šių laikų visuomenėje įprasta manyti, kad patys vaikai susiras visą informaciją įvairiuose interneto portaluose, televizijoje ar žurnaluose? Tačiau egzistuoja tik vienareikšmiškas atsakymas: kalbėti ir diskutuoti su vaikais apie saugų seksą būtina. Ypač svarbu tinkamai paaiškinti apie pasekmes, t.y. neplanuotą nėštumą ir lytiškai plintančias ligas. Yra įvairių būdų nuo to apsisaugoti, tačiau kiekvienas suaugęs žmogus žino, kad prezervatyvai padeda beveik 100% apsisaugoti nuo netikėto pastojimo ir užkertą kelią nemalonioms ligoms.

Šiuo metu paaugliai linkę vis anksčiau išmėginti įvairius dalykus. Žinoma, nepamiršta ir meilės reikalų. Todėl kiekvieno suaugusiojo pareiga informuoti apie lengvai prieinamą kontraceptinę priemonę – prezervatyvą. Štai kelios priežastys, kodėl verta juos minėti:

  • vieneto kaina svyruoja nuo 0,5 Lt iki 4 Lt; tai išties pigu ir įperkama kiekvienam jaunuoliui;
  • neturi jokio poveikio sveikatos žalojimui;
  • perkant internetu jų galima įsigyti visiškai konfidencialiai ir nei tėvams, nei draugams ar kitiems aplinkiniams nežinant;
  • nereikia jokių papildomų receptų ar kitų siuntimų, kad galėtumėte nusipirkti;
  • jie pakankamai maži, todėl galite pasislėpti piniginėje, stalčiuje ar kuprinėje;
  • ne tik apsaugo, bet gali suteikti papildomų įspūdžių: pardavinėjami įvairių kvapų, skonių, raštų ir t.t..

Būtų galima surasti dar ne vieną privalumą, dėl ko verta šviesti visuomenę apie sargių naudojimą. Juk prezervatyvai – ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje labiausiai paplitusi apsisaugojimo priemonė. Dėl paprastumo įsigyti ir naudoti šią kontraceptinę priemonę myli bei dievina milijonai žmonių. Tai itin svarbu, kadangi tik suplanuoti ir sveiki vaikai augs darnioje ir linksmoje visuomenėje.