vaikų darželiaiVaikų darželiai – tai vieta, kurioje vaikas praleidžia pakankamai daug savo laiko per keletą vienų iš pirmųjų savo gyvenimo metų. Būtent dėl to, vaikų darželiai daro pakankamai nemažą įtaką vaiko asmenybės formavimuisi. Apie esminius charakterio bruožus, kuriuos padeda formuoti vaikų darželiai, šiandien ir kalbėsime.

Socialiniai įgūdžiai
Vaikų darželius galime drąsiai vadinti ta vieta, kurioje pradeda formuotis kiekvieno vaiko socialiniai įgūdžiai. Taip yra dėl to, nes iki pradedant lankyti darželį vaiko socialinis žmonių ratas yra pakankamai nedidelis – dažniausiai jo esmę sudaro vos keletas žmonių, kaip abu tėvai bei potencialiai turimi broliai arba seserys. Vaikui patekus į darželį situacija pradeda kardinaliai keistis – jis kasdien susitinka su dešimtimis iki tol nematytų žmonių, bei per pakankamai ilgą darželyje ateityje praleistą laiką jis turi su jais susibendrauti bei išmokti sugyventi, kas yra tiesiog ideali socialinių įgūdžių formavimo mokykla, padėsianti pamatus vaiko bendravimo gabumams ateityje.

Pagarba aplinkiniams
Kuomet vaikas yra mažas ir visą jo aplinką sudaro tik šeimos nariai, jis gali drąsiai būti netgi ir to nenorint išmokytas egoizmo, kadangi iš esmės visų aplinkinių žmonių pasaulis sukasi tik apie jį. Vaikui patekus į darželį situacija keičiasi – jis tampa lygiaverčiu su pakankamai nemažu kiekiu savo bendraamžių, kuriuos nuolatos prižiūri keletas vyresnių žmonių. Tad pagarba aplinkiniams yra tai, ko vaikas išmoksta net to nenorėdamas – tai yra tiesiog būtina visose gyvenimo aplinkose, pradedant dar nuo darželio.

Taisyklių paisymas
Vaikų darželiai yra tai, kas pirmą kartą jo gyvenime įstato vaiką į tam tikrus dienotvarkės rėmus, o tai priverčia jį prisitaikyti prie taisyklių, kas bus būtina ir ateityje. Taip, ėjimas valgyti ar žaisti nurodytu laiku tikrai neskamba taip, tarsi tai būtų kažkas, ko reikėtų paisyti – tai skamba kaip būdas atsipalaiduoti, bet perėjus iš visiškai ekspresyvaus gyvenimo būdo, vaikams tai tampa pirmuoju žingsniu į ėjimą brandaus gyvenimo link.