Kiek kartų per savaitę sakote sau, kad turėtumėte nueiti į sporto salę ar bent jau užlipti ant kilimėlio ir atlikti keliasdešimties minučių užsiėmimą namuose? Su kasdienėmis pareigomis kartais sunku rasti laiko treniruotėms. O kol jau mankštinate kojas, rankas ir sėdmenis, ar kada pagalvojote, kad reikia treniruoti ir veido raumenis?

Atsakymas į klausimus apie geros veido būklės palaikymą yra facefitness – tendencija, kuri tik prasideda Lietuvoje, tačiau itin populiari Vakaruose. Tai veido pratimai, kurie stiprina veido raumenis, kurių dėka sumažėja raukšlės, oda tampa stangresnė ir jaunesnė. Daugiau informacijos rasite https://tiktarpmusu.lt/category/namai-buitis/

Veido gimnastika (facefitness) – kas tai?

Specialistų teigimu, „facefitness“ pratimų dėka, su mažai laiko galima išlaikyti jaunatvišką odos išvaizdą ilgus metus. Viena veido raumenų treniruotė trunka vos kelias minutes, o pirmieji efektai matomi po maždaug 4 savaičių reguliarios mankštos.

„Facefitness“ apima kintamą raumenų, esančių įvairiose veido vietose – akių, kaktos, smakro ir skruostų, įtempimą ir atpalaidavimą. Pratimų dėka galima padidinti kolageno gamybą, o tai teigiamai veikia odos elastingumą, drėkinimą ir regeneraciją. Įrodyta, kad veido fitneso pratimų dėka oda yra labiau aprūpinta deguonimi, geriau aprūpinama krauju ir maitinama, o senėjimo procesai vyksta daug lėčiau.

Pirmieji matomi reguliarių veido mankštų, t. y. facefitness pratimų, rezultatai turėtų pasirodyti po 4 savaičių. Be ramios ir atsipalaidavusios veido odos, taip pat galite tikėtis:

  • pakelti burnos ir akių kampučius;
  • pašalinti dvigubą smakrą;
  • lygina raukšles aplink akis, lūpas ir kaktą;
  • švelniai pakelti skruostus;
  • nasolabialinių raukšlių suplonėjimas;
  • pagerinti odos būklę;
  • bendras savijautos pagerėjimas.

Tačiau atminkite, kad veido treniruotės nepakeis pagrindinės veido odos priežiūros. Lygiagrečiai su pratimais turėtumėte naudoti kasdienę kosmetikos programą (drėkinamuosius kremus, serumus, kaukes), kurie tik sustiprins pratimų poveikį.

Veido pratimų namuose privalumas – veido raumenų mankštai atlikti nereikia specialių užsiėmimų, sporto klubo abonemento, atskiros erdvės ar specializuotos įrangos. Tam neturėtumėte skirti daugiau nei 10 minučių per dieną, o reguliarių treniruočių poveikis gali būti tikrai nuostabus. Tačiau svarbu įsigyti veidrodį ir… Ne visi yra įpratę žiūrėti į save, darydami keistus ir tiesiog kvailus veidus. Per pirmąsias mankštas reikės prarasti rimtį ir daug šypsotis.