Kodėl reikia sportuoti ir kiek laiko reikia sportuoti kad matytųsi rezultatai? Taip pat kiek kartų per savaite reikia sportuoti? Nustatant, kaip dažnai mankštintis, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, įskaitant sveikatos tikslus, tinkamumo lygį, turimą laiką ir asmenines nuostatas. Asmenims rekomenduojama treniruotis bent tris ar keturis kartus per savaitę, kad per tam tikrą laiką pasiektų savo sveikatos ir kūno rengybos tikslus ir išlaikytų aktyvų gyvenimo būdą . Tačiau mankštos dažnis turėtų būti pritaikytas pagal konkrečius asmens poreikius ir gebėjimus.

Laiko prieinamumas ir grafikas taip pat yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant pratimų dažnumą. Kai kurie asmenys gali turėti tik ribotą laiko dalį, skirtą mankštai, o kiti gali turėti daugiau lankstumo savo tvarkaraščiuose. Labai svarbu rasti treniruočių rutiną, kuri atitiktų jūsų tvarkaraštį ir galėtų būti palaikoma laikui bėgant. Pavyzdžiui, kai kurie asmenys gali dažniau sportuoti trumpiau, o kiti – rečiau.

Asmeninės nuostatos ir motyvacija taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant pratimų dažnumą. Užsiimant fizine veikla, kuri patinka ir kuri yra motyvuojanti, gali padidėti pratimų rutinos laikymasis. Labai svarbu rasti mankštos formą, kuri laikui bėgant būtų maloni ir tvari. Pradedant nuo realaus tikslo, pavyzdžiui, mankštintis du kartus per savaitę, gali padidėti nuoseklumas ir pasiekti ilgalaikės sėkmės. Galiausiai pratimų dažnis turėtų būti pritaikytas pagal asmens poreikius, gebėjimus ir pageidavimus.

Rekomenduojamas mankštos dažnis siekiant įvairių sveikatos tikslų

Rekomenduojamas pratimų dažnis bendrai sveikatai ir savijautai yra bent 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobinio aktyvumo per savaitę, paskirstant bent tris dienas. Tai gali būti tokia veikla kaip greitas ėjimas, važiavimas dviračiu ar plaukimas. Pratimai yra būtini norint palaikyti gerą fizinę ir psichinę sveikatą, o reguliari fizinė veikla siejama su sumažėjusia lėtinių ligų, įskaitant širdies ligas ir diabetą, rizika . Net nedidelis pratimų kiekis, pavyzdžiui, 20 minučių pasivaikščiojimas kartą per savaitę, gali turėti teigiamos įtakos bendrai sveikatai ir savijautai. Norint numesti svorio ir valdyti svorį, rekomenduojamas pratimų dažnis yra bent 150–300 minučių vidutinio intensyvumo aerobinio aktyvumo per savaitę arba 75–150 minučių didelio intensyvumo aerobinės veiklos per savaitę, paskirstant bent tris dienas. Be to, jėgos treniruočių pratimai bent dvi dienas per savaitę gali padėti sukurti ir išlaikyti raumenų masę, o tai gali padėti numesti ir valdyti svorį . Tačiau prieš pradedant naują mankštos programą svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, ypač jei turite kokių nors pagrindinių sveikatos sutrikimų. Daugiau informacijos skaitykite http://justnet.lt/category/sveikatos-grozio-patarimai/.