ar-noretumete-gyventi-svaresneje-aplinkojeSkirtingose pasaulio šalyse su šiukšlėmis ir atliekomis kovojama skirtingai būdais ir ne visuomet sėkmingai. Daug finansavimo skiriama fizinėms priemonės ir specialiam visuomenės švietimui per socialinę reklamą ir mokyklose. Teisingai sakoma, kad reikia pradėti nuo savęs. Atsakomybę turi prisiimti ne tik valstybinės įstaigos bet ir piliečiai. Kaip tai įgyvendinti greičiau?

  • Pakeisti savo elgesį ir bandyti teigiamai įtakoti aplinkinius t.y. šeimos narius, draugus, kaimynus, bendradarbius, giminaičius, vaikus. Šiukšlinimas yra kaip blogas įprotis, blogas pavyzdys kitiems.

  • Dalyvaukite švarinimosi akcijose “Darom”, sugalvoti originalias idėjas ir inicijuoti su bendraminčiais vietines talkas aplink gyvenamuosius namus, parkus, rekreacines zonas prie vandens.
  • Stebėti aplinką, fotografuoti gamtą teršiančius pažeidėjus miškuose ir atokiose vietovėse ir perduoti šią informaciją teisėsaugos pareigūnams. Elektroniniais kanalais tai galite padaryti labai patogiai ir svarbiausia, anonimiškai.
  • Naminių gyvūnėlių savininkai dar nėra tokie kultūringi kaip užsienio šalyse pvz. Vokietijoje ar Skandinavijoje. Neretai galime pamatyti kad vis dar nesurenka savo gyvūnų išmatų nors įprastų ir specialiai gyvūnams skirtų lauko šiukšlių dėžių, maišelių jau yra kiekviename parke ir aikštėje.
  • Kai kuriose bendro naudojimo visuomeninio naudojimo vietose, poilsio vietose šalia ežerų, prie jūros vis dar trūksta šiukšlių surinkimo vietų kaip ir viešųjų tualetų. Gyventojais turėtų paraginti savivaldybių atsakingus darbuotojus atkreipti dėmesį į šią problemą, nuolat gvildenti tvarkos problemas vietinės žiniasklaidos priemonėse.
  • Verslo įmonės taip pat turi siekti švaresnės aplinkos, užtikrinti pakankamą šiukšlių dėžių kiekį stovėjimo aikštelėse, prekybos centruose, suteikdamos daugiau galimybių žmonėms atsikratyti šiukšlėmis didelių lankytojų srauto vietose.
  • Supaprastinti statybinių ir stambių gabaritų priėmimo į sąvartynus taisykles. Įvairūs svorio ir kiekio apribojimai lemia priešingą reakciją kai žmonės nesivargina vežti atliekas į specialiai tam skirtas vietas o išverčia pakelėse ir miškuose.