Ilgalaikiai kreditaiDar 1943 metais straipsnyje „Žmogaus motyvacijos teorija“ JAV psichologas Abraomas Maslovas (Abraham Maslow) pateikė žmogaus poreikių hierarchiją, kuri iki šiol yra nepakeista ir visuotinai priimta. Antras pagal svarbumą po fiziologinių žmogaus poreikių yra saugumo poreikis, kuris apima tokius dalykus kaip gyvenamoji vieta, uždarbis, kiti resursai.

Tačiau pasaulis taip pat susiduria su socialine nelygybe, kada ne visi gali laisvai nusipirkti minėtąją gyvenamąją vietą. Visada yra galimybė nuomoti būstą, tačiau tai, iš dalies, yra finansiškai neefektyvu ir nesaugu, nes dažnai susiduriama su situacija, kada nuomininkai yra priversti staigiai ieškoti kitos gyvenamosios vietos, visą gyvenimą mokant nuomą, dažnai dėl rinkos svyravimų yra permokama. Taip pat dažnai susiduriama su tokiomis situacijomis, kada būstas nėra tvarkingas arba prireikia remonto, nuomininkai savo nuožiūra priimti sprendimų negali ir kyla kyla konfliktinės situacijos tarp jų ir būsto savininkų. Taip teoriškai turima gyvenamoji vieta, tačiau praktiškai – ne.

Todėl daugeliui galimybe įsigyti nuosavą nekilnojamąjį turtą tampa ilgalaikiai kreditai. Šis skolinimosi tipas yra būtent populiariausias būstui įsigyti. Skolinama didesnė pinigų suma nei kitų kreditų atveju 5 metų arba ilgesniam laikotarpiui. Vėliau galima kreditą refinansuoti ir sąlygas pasikeisti. Šias paslaugas, iš esmės, teikia kiekviena finansines paslaugas teikianti organizacija: kredito unijos, bankai, greitųjų paskolų teikėjai. Tačiau pasirinkimas priklauso nuo norimos pasiskolinti sumos, nes kiekviena finansinė organizacija turi savo nustatytus limitus ir sąlygas.

Taigi norintiems įsigyti nuosavą būstą, tačiau neturintiems reikiamos pinigų sumos, šios minties nuvyti šalin nereikia. Patariama apsvarstyti savo finansines galimybes, poreikius ir kreiptis į šios srities specialistus, kurie padės įvertinti ir pasirinkti optimaliausią pasiskolinimo variantą ir sąlygas.