Kada kūdikiai pradeda valgyti, daugiausia priklauso nuo tėvų. Žinoma, vaikas turi būti tam pasiruošęs. Vieni valgyti išmoksta dar nesulaukę vienerių metų, kiti tų įgūdžių neįvaldo iki dvejų, tačiau dauguma pusantrų metų kūdikių jau yra pasiruošę valgyti patys. 9-11 mėnesių kūdikis, mėgdžiodamas tėvus, dažniausiai jau rodo norą valgyti su šaukštu. Palaikykite tokį mažylio norą. Nors iš pradžių, kūdikis dar nėra įgudęs, jums gali būti lengviau (ir tvarkingiau) maitinti kūdikį patiems. Tik praktikuodamasis vaikas gali įvaldyti šaukštą ir kitus įrankius. Kuo anksčiau jis pradeda, tuo daugiau praktikuojasi – tuo greičiau darbas nukrenta nuo jūsų pečių. Taigi, kaip išmokyti vaiką valgyti pačiam?

Pradėkite iš lėto, nepamirškite, kad pirmas kartas tikrai svarbus

Tikėkite ar ne, bet valgymo įgūdžių ugdymas prasideda nuo pirmojo maitinimo. Vaikas gimsta su čiulpimo refleksu ir moka žįsti nuo pirmos valandos, kai jį paguldo mamai ant krūtinės. Iki šešių mėnesių, kol kūdikis visiškai pasisotins motinos pienu ar mišiniu, mamos turi atsiminti keletą labai svarbių dalykų: maitindamos kūdikį, palaikykite su juo ryšį. Jokiu būdu neskaitykite laikraščio ir nežiūrėkite į televizorių, o žiūrėkite vienas kitam į akis ir kalbėkite su savo kūdikiu. Mažyliui augant, maždaug 6 mėnesių amžiaus, laikas susipažinti su jo didybe su šaukštu ir išmokti valgyti tirštesnį maistą. Žinoma, leisti pačiam mažyliui košę kabinti dar anksti, tegul tai daro tėvai. Nenustebkite, kad kūdikiai iš pradžių šaukštą košės mato kaip NSO – jie dar nemoka tinkamai panaudoti lūpų, kad paimtų maistą iš šaukšto. Kantrybės!

Pagirkite ir palepinkite vaiką, tai jam padės greičiau mokytis ir tobulėti

Pamatę, kaip sunkiai vaikas įveikė maisto porciją, nepamirškite jo pagirti ir pasidžiaugti už tai, ką jis daro gerai. Nekritikuokite vaikų. Užuot sakę „tu per mažas, dar nepavyks“, pasakykite „ačiū, kad stengiesi“. Nuo mažens nustatykite valgymo ritualą – perspėkite vaiką, kad ruošiatės valgyti, ir padėkite staltiesę. Pasakykite „ačiū“ po valgio, net jei jūsų kūdikis dar nekalba. Kai mažasis paaugs, tegul padeda – nuneša indus ir nuima staltiesę. Daugiau patarimų apie tai, kaip išmokyti vaiką valgyti rasite: http://vaikas123.lt/category/mamoms/.