Žieminės padangos yra labai svarbi  automobilio dalis. Kai reikia važiuoti  apsnigtu ar slidžiu keliu, geros žieminės padangos neišvengiamas dalykas. Tačiau nebereikia akcentuoti žieminių padangų įsigijimo svarbos – nuo ​​2008 m. pagal įstatymus nuo gruodžio 1 d. iki kovo 15 d. Kaip ir kiekvienas atsakingas vairuotojas, tikriausiai galvojate, kaip išsiaiškinti, kokias žiemines padangas pasirinkti. Štai patarimas: nekreipkite dėmesio į savo draugus ir šeimą. Jūsų svainis gali girtis, kad rado nuostabių žieminių padangų, tačiau tai nereiškia, kad jo padangos tinka jūsų automobiliui. Negalime to pasakyti pakankamai – renkantis padangas labai svarbu atsižvelgti į savo transporto priemonės tipą ir vairavimo įpročius. Pateikiame keletą patarimų, kaip perkant kitą žieminių padangų komplektą rasti tinkamą pusiausvyrą tarp poreikių ir biudžeto.

Žinokite savo padangų dydį. Visų pirma, įsitikinkite, kad žinote padangų dydį – tai vienas iš pirmųjų klausimų, kurių jums užduos parduotuvėje. Jūsų žieminės ir vasarinės padangos turi būti vienodo dydžio. Norėdami sužinoti savo padangų dydį, tiesiog pažiūrėkite į šoną. Rasite kodą, panašų į šį: P225/60 R17. Štai kaip perskaityti padangos kodą: 225 – šis skaičius atitinka protektoriaus arba padangos dalies, kuri liečiasi su keliu, plotį milimetrais. 60 – šis skaičius rodo santykį (procentais) tarp padangos viršaus (šoninės sienelės aukščio) ir protektoriaus pločio (sekcijos pločio). 17 – šis skaičius rodo vidinį padangos skersmenį coliais. Norėdami sužinoti, kaip perskaityti kitą padangos kodo informaciją, peržiūrėkite mūsų straipsnį: Kaip perskaityti padangos šoninę sienelę?

Žinokite, kokiais keliais važiuojate. Tai labai svarbu renkantis žiemines padangas. Ar dažniausiai važinėjate miesto keliais, šalutiniais keliais ar greitkeliais? Jei daug vairuojate, investuokite į aukštos kokybės padangas. Tai ypač svarbu, jei vairuojate kompaktinį automobilį, kuris prastomis sąlygomis dažniau slysta. Jei važinėjate daugiausia mieste, savo darbą atliks gero kainos ir kokybės santykio padangos.