Skyrybos gali būti įvairios, trukti vos dvi savaites ar net metus, kainuoti minimaliai ar pareikalauti daugybės išlaidų. Tačiau nuo ko viskas prasideda.

Bendravimas

Žinoma viso ko pradžia tai tam tikri nesutarimai tarp sutuoktinių. Dažniausiais atvejais šie nesutarimai gali sutvarkomi bendravimo dėka. Tačiau kai kuriais atvejais bendravimas nepadeda viskas baigiasi pareiškimu dėl santuokos nutraukimo. Toks pareiškimas sutuoktiniui gali būti labai netikėtas ir skaudus, tačiau svarbiausia išsakyti savo jausmus ir bandyti ieškoti bendro sutarimo. Norint sklandaus pareiškimo svarbu apgalvoti kiekvieną žodį ir per laiką kilusias problemas. Svarbu jas išvardinti ir pabrėžti, kad laikas nepadeda jų išspręsti, todėl reikia žengti tolyn ir planuotis ateitį kitaip. Kai abu sutuoktiniai sutinka, kad problema yra ir jau vyrauja kurį laiką prieinamas, geriausiu atveju – bendras sprendimas. Kitais atvejais visa tai gali būti neigiama ir bandoma pamiršti. Tokiu būdu žengti kitą žingsnį gali tekti vienam.

Teisinės skyrybos

Šis procesas pradedamas kai bent vienas iš sutuoktinių kreipiasi pagalbos į advokatus. Jei dėl skyrybų susitariama bendrai, tai tokiu atveju į advokatą kreipiasi abu sutuoktiniai, kuriam pateikia savo reikalavimus bei konsultuojasi įvairiausiais klausimais. Toks teisminis procesas kur kas lengvesnis ir greitesni. Kitu atveju, kada dėl santuokos nutraukimo kreipiasi tik vienas iš sutuoktinių dėl kito sutuoktinio kaltės, prasideda ilgas procesas dėl bendro turto dalijimosi. Šis etapas gali būti sunkus ir pareikalauti daug emocinių išgyvenimų, todėl pravartu kreiptis į specialistus, kurie kaip mat gali padėti visais kylančiais klausimais. Advokatai gali pasirūpinti visomis reikalingomis pažymomis bei dokumentų parengimu bei pateikimu teismui. Tokiu būdu klientas gali būti ramus ir tiesiog laukti galutinio teismo posėdžio bei sprendimo.

Taigi, skyrybos, tai abiejų sutuoktinių reikalas, todėl svarbu jaučiant neigiamus jausmus apie tai kalbėti ir bandyti išspręsti problemą kaip tik įmanoma greičiau ir lengviau. Jei to padaryti bendravimu jau nebegalima, rekomenduojama kreipti į teisės specialistus – advokatus, kurie būtų tarsi vedliai viso teisminio laikotarpio metu ir galėtų pasirūpinti visais formaliais reikalais. Jeigu jums reikia daugiau informacijos apie tai, kaip pradėti skyrybas, daugiau informacijos raiste čia: https://www.skyrybos.lt/naudingi-straipsniai/skyrybos-nuo-ko-pradeti/