Klimato pokyčiai ir vis aukštesni statybos standartai reiškia, kad oro kondicionavimo sistemų naudojimas karštomis vasaros dienomis tampa vis populiaresnis. Kadangi tai yra sistemos, kuriose suvartojama daug elektros energijos, dėl jų eksploatavimo laikinai smarkiai padidėja pasaulinė elektros paklausa. Tai yra labai problemiški klausimai elektros tiekėjams visame pasaulyje. Atsižvelgiant į visus lūkesčius, pastatų vėsinimas, t. Y. Pilnas oro kondicionavimas, pamažu tampa standartu, taip pat ir Lietuvos klimato sąlygomis. Didėjant energijos ir taupymo poreikiams, reikia ieškoti alternatyvių aušinimo būdų.

Vis didesnį pastatų oro kondicionierių populiarumą lemia:

  • augantys vartotojų, kurie tikisi oro kondicionavimo, reikalavimai – dėl šios priežasties mobilūs oro kondicionieriai ir sistemos, vėliau įrengtos be oro kondicionierių (pvz., kompresorių sprendimai), yra vis labiau paklausios, o jų pardavimas nuolat auga;
  • patalpų ir pastatų vidinio šilumos padidėjimo didinimas – tai susiję su padidėjusiu elektros ir elektroninių prietaisų skaičiumi patalpose;
  • patalpų perkaitimas, o tai yra dėl didelio šiuolaikinių pastatų šiluminio sandarumo, kuris, žinoma, apsaugo juos nuo energijos nuostolių žiemą, tačiau vasarą karštis per ankštus fasadus neišeina į lauką. Be to, kai pastato fasadas iš esmės yra įstiklintas, laikinas didelis šilumos poveikis pablogina šiluminio komforto sąlygas patalpose.

Norint patenkinti būsimus vėsinimo energijos poreikius pastatuose, išlaikant mažas elektros sąnaudas, reikės įvairių technologijų. Viena iš galimybių šiuo atžvilgiu yra centralizuota vėsa naudojant esamus miesto įrenginius – juos modernizuojant ir pritaikant darbui šildymo ir vėsinimo režimu.

Kas yra vėsumos tiekimas?

Vėsumos tiekimas yra inovatyvus būdas užtikrinti komfortišką aplinką pastate, sutaupant daugiau elektros energijos. Vėsinimui yra naudojamas specialus šilumos siurblys, kuris miestui tiekiamą šilumos energiją paverčia vėsa. Tai vis populiaresnis kondicionavimo būdas ne tik tarp gamybinių patalpų, ofisų, bet ir naujai statomų gyvenamųjų namų.