Skoliozė – tai itin rimta stuburo slankstelių liga, kurią sukelia slankstelių augimo sutrikimai, silpni raumenys ar genetika. Esant skoliozei, stuburas įgauna S arba C formą, nes besisukant stuburo slanksteliams, atitinkami deformuojasi ir šonkauliai. Taip pat gali atsirasti kupra ar įduba, deformuojasi krūtinės ląsta. O negydant šios ligos gali užklupti kur kas sudėtingesni vidaus organų sutrikimai – tai širdies, kraujagyslių ar plaučių veikla.

Šiandien šis stuburo iškrypimas ypatingai būdingas vaikams, todėl labai svarbu taisyklinga jų laikysena ir nuolatos tai stebėti. Vaikai neretai nepastebi, kad sėdi netaisyklingai, vaikšto susikūprinę ar netinkamai nešioja kuprinę. Tačiau, neskaitant jau paminėtų priežasčių, skoliozė gali būti ir dėl patirtos gimdymo traumos, nors ir atrodė, kad gimdymas vyko sklandžiai. Taip pat šis sutrikimas išsivysto dėl netinkamos nuolatinės darbo pozos ar specifinės sportinės veiklos.

Norint išvengti skoliozės, vaikams rekomenduojama atlikti profilaktinę apžiūrą pas šeimos pediatrą, ypatingai kuomet prasideda spartus augimo laikotarpis. Priklausomai nuo to, kaip stipriai pažengusi liga, gydymui gali pakakti specialių priemonių ir mankštų, kurias atlieka šią sritį išmanantys specialistai. O atskirais atvejais, gali tekti gydyti chirurginės operacijos būdu.

Esant iki 30-40 laipsnių skoliozei gali padėti specialiai tam pritaikytos liemenės. O štai daugiau nei 50 laipsnių skoliozė dažniausiai gydoma chirurginiu būdu arba taikoma kineziterapija. Tai ilgas ir sudėtingas gydymo periodas, trunkantis daugybę metų. Todėl pasirinkus šį gydymo kelią, reikia labai atsakingai pasirinkti specialistus, kuriuos dažniausiai galima rasti tik specializuotose gydymo įstaigose ar kabinetuose.
Tiesa, Vilniuje galima rasti išskirtinio pobūdžio sporto klubą „Alfasteps“, kurio personalas – tai patyrę kineziterapeutai, kurie teikia profesionalias paslaugas. O šiame klube taikomi metodai – tik mediciniškai pagrįsti ir individualiai subalansuoti pagal kiekvieno poreikius.