Daugelis mano, kad jei mini ekskavatorius yra tokio kompaktiško dydžio, jis negali atlikti visaverčio darbo, bet taip nėra. Yra daugybė situacijų, kai mini ekskavatoriai turi pranašumą prieš didelių gabaritų ekskavatorius.

Atliekant statybos darbus, kai reikalingas specialios įrangos patekimas į ribotą plotą, mini ekskavatoriai turi savo pranašumą. Tokia technika yra manevringa ir mažo dydžio, taip pat pasižymi dideliu produktyvumu ir gali visiškai užtikrinti darbų vykdymą.

Šiuolaikiniai mini ekskavatoriai yra pilnavertės darbo mašinos, galinčios atlikti visas ekskavatoriaus funkcijas. Mini ekskavatoriai yra būtini kasant negilias duobes, kasant tuneliuose, norint organizuoti negilius inžinerinius tinklus ir kitus darbus, kurių negalima atlikti naudojant didelio dydžio įrangą.
Tai yra, praktiškai nėra tokios funkcijos, kuri būtų neprieinama šiuolaikiniam mini ekskavatoriaus modeliui https://www.technikosnuoma24.lt/mini-ekskavatoriaus-nuoma Be to, jei reikia, visa tai gali būti papildyta specializuotais priedais, pavyzdžiui, hidrauliniais plaktukais ar gręžimo strypais, griebtuvais, atsižvelgiant į reikiamą atliktų funkcijų rinkinį.

Keli šios technologijos privalumai:

• Manevras ir nedideli matmenys leidžia mini ekskavatoriui dirbti sunkiose
vietose tarp namo ir tvoros, tarp medžių ir krūmų.

• Mini ekskavatorius nespaudžia žemės, negadina dirvožemio, nepalieka
vėžių kaip sunkioji technika, nepažeidžia kelio dangos.

• Naudojant specialią įrangą, kurią kontroliuoja patyręs operatorius, užduotis
bus atlikta daug greičiau nei kasant rankiniu būdu.

• Dėl savo kompaktiško dydžio mini ekskavatorių galima lengvai pristatyti į
aikštelę, nereikalaujant didelės gabenimo įrangos.

Be to, mini ekskavatorių paskirtis yra dirbti sunkiai pasiekiamose vietose, kur neįmanoma naudoti pilno dydžio įrangos, o vienintelė alternatyva yra sunkus rankų darbas. Pavyzdžiui, vis dažniau statybininkai pastebi, kad mini ekskavatorius nuleidžiamas į tranšėją ar nedidelę duobę, kur viso dydžio ekskavatorius paprasčiausiai netelpa, o kasimo darbų kiekis yra palyginti mažas.