Vestuviniai ziedaiVestuviniai žiedai – vizualiai tai apskritimo formos papuošalai skirti nešioti ant pirštų. Tačiau tai nėra tik tai. Pirmiausia, šie žiedai – dviejų žmonių meilės ir santykių įforminimo simbolis, įsipareigojimo rodiklis, atsakingumo puoselėti santykius pasižadėjimas.

Kažkada Lietuvoje vestuviniai žiedai buvo tik vienodi klasikiniai, gaminami iš raudono aukso ir nešiojami ant dešinės rankos bevardžio piršto. Dabar nepasikeitė tik būtent tai – žiedas vis dar nešiojamas ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau dizaino pasirinkimas praplėtė savo ribas, dabar jis – begalinis. Tačiau populiariausiais vis dėlto išlieka klasikiniai raudono aukso vestuviniai žiedai. Nors pasirinkimas galimas pradedant aukso spalva: raudono aukso, geltono aukso, balto aukso vestuviniai žiedai, taip pat jų deriniai, paviršiaus blizgumu, baigiant forma: dvigubi žiedai, tarsi supinti, išpjaustyti ažūriniai žiedai. Taip pat pločiu: siauri arba platūs vestuviniai žiedai, žinoma, inkrustavimu – žiedai su deimantais arba briliantais. Populiarėja netgi kitokių metalų papuošalai – sidabriniai, platininiai, titano arba volframo vestuviniai žiedai.

Vyriški vestuviniai žiedai dažniausiai būna platesni už moteriškus, klasikiniai, be inkrustravimo, gaminami iš 585 prabos raudono aukso arba derinami su kitos spalvos auksu. Vyrai dažniausiai juos nešioja vienus, be kitų papildomų papuošalų. Moterys dažniau renkasi siauresnius vestuvinius žiedus, dažnai renkasi balto aukso papuošalą, kuris dera su jau turimu sužadėtuvių žiedu, taip pat moterų mėgstami yra įdomaus dizaino raudono aukso žiedai: inkrustruoti, kelių skirtingų spalvų aukso deriniai.

Vestuviniai žiedai yra svarbiausias santykių įprasminimo simbolis, žiedų dizainas yra asmeninis kiekvienos poros pasirinkimas, todėl neprašaunama nei pasirinkus klasikinius vienodo dizaino 585 prabos raudono aukso žiedus, nei skirtingo dizaino, įdomaus sprendimo vestuvinius žiedus. Nes vizualiai tai tik papuošalas, tačiau svarbiausia reikšmė glūdi pačiuose juos pasirinkusiuose jaunavedžiuose ir jų santykiuose.