Akrilo dažaiAkriliniai dažai yra skirti lauko ir vidaus dekoravimui – silpno kvapo, puikiai dengia paviršius, atsparūs aplinkos poveikiui: ir šalčiui, ir karščiui. Šiais laikais jais dažomos namų sienos tiek interjere, tiek eksterjere. Jie pagaminti vandeniniu pagrindu – susideda iš vandens ir akrilo polimerų, kurie suteikia dažams lankstumo, o išdžiūvę tampa atsparūs vandeniui. Akrilo dažai lengvai naudojami, taip pat yra nedegūs, gali būti valomi tik vandeniu ir muilu. Dar viena labai svarbi šių dažų savybė ta, kad jie leidžia nudažytam paviršiui kvėpuoti, o kartu ir išvengti dažų sluoksnio trūkinėjimo bei lupimosi.

Pigesniuose dažuose yra daugiau vandens, brangesniuose – sintetinės akrilo masės. Kai kurie gamintojai vietoje akrilo naudoja kitas rišamąsias ir užpildančias medžiagas, tačiau akrilas laikomas kokybiškiausia iš jų. Akrilinius dažus lengviau tepti ir jie greičiau džiūna. Tačiau, jei pagrindas yra nelygus, tikrai išryškės visi trūkumai. Nušlifuokite prieš dažydami. Jei ruošiatės dažyti plieninį paviršių akriliniais dažais – visų pirma jį gruntuokite. Akrilinius dažus galima tepti ant neapdirbto pagrindo.

Akriliniai dažai naudojami tapybai, mėgstami menininkų. Šiais laikais yra visokių akrilinių dažų kombinacijų ir mediumų jiems, kurie pakeičia akrilinių dažų savybes, ir akriliniai dažai gali virsti dažais tekstilei ir pan. Akriliniams dažams naudojamas vandens pagrindo lakas, dažniausiai matinis arba blizgus, tačiau dabar yra įvairių atspalvių ir pan. Panaudojus akrilinius dažus, teptukus vertėtų nieko nedelsiant išplauti vandeniu. Uždžiūvę nuo akrilo teptukai sunkiai išsiplauna net ir su tam skirtais teptukų valikliais. Akriliniai dažai yra ne tokie tiršti, kaip aliejiniai dažai, todėl juos yra lengviau užtepti, jiems dengti nereikia daugybės skirtingų volelių ir teptukų, jais dažyti gali ir mažiau įgudę dažytojai.