BaldaiMinkšti baldai, o ypač sofa arba minkštas kampas, esantis svetainėje, yra vienas iš svarbiausių pirkinių įsirenginėjant būstą. Tai labai intensyviai naudojamas baldas – vakarais su šeima žiūrint televizorių, su svečiais geriant kavą, o dažnai šis baldas tarnauja ir kaip lova svečiams. Todėl renkantis sofą arba minkštą kampą reikia atkreipti dėmesį į kelis aspektus, ypatingai į konstrukcijos tvirtumą ir medžiagos kokybiškumą.

Atkreipkite dėmesį, ar baldo konstrukcija pagaminta iš natūralaus medžio, ar plokštės, nes pastaroji yra stipri, tačiau yra linkusi skilti ir lūžti, todėl naudojama pigesniuose, prastesnės kokybės balduose. Baldui, kuris bus naudojamas kasdien, geriau rinktis kietesnės natūralios medienos konstrukcijas – beržo, klevo arba uosio. Sofa arba minkštas kampas, kuris stovės ne prie sienos, o kambario viduryje negali būti su labai siauru atlošu, nes jis nuolat veikiamas svorio ilgainiui gali tapti nestabiliu. Tas pats galioja ir ranktūrams. Taip pat reikia įvertinti, kad geras ir kokybiškas baldas negali būti labai lengvas, gera dvivietė arba trivietė sofa arba minkštas kampas turėtų sverti apie 50–70 kg. Jei renkatės ilgesnį baldą, turite atkreipti dėmesį, kad ant tokio baldo atsisėdus viduryje, jis negali nei truputį įlinkti per vidurį, nes tai signalizuoja, kad nuolat veikiama svorio tokia sofa arba minkštas kampas ateityje gali įlinkti arba net sulūžti per vidurį.

Šiandien gaminami sintetiniai, natūralūs arba mišraus tipo minkštų baldų apmušalai. Koks bebūtų audinys turite žinoti pagrindinę taisyklę – kuo tankesnis ir standesnis audinio audimas, tuo apmušalas yra kokybiškesnis ir ilgaamžiškesnis.

Jei svetainės erdvė yra sujungta su virtuve, svarbu nepamiršti, kad virtuvės komplektų spalvos ir medžiagos derintųsi su svetainės minkštų baldų konstrukcijomis ir apmušalais. Taip išvengsite kičo ir sukursite stilingą bendros erdvės pojūtį.

Taigi renkantis minkštus baldus, ypač sofą arba minkštą kampą, turite atkreipti dėmesį į baldo konstrukcijos tvirtumą ir apmušalo kokybę, nes tik šie aspektai užtikrina baldo ilgaamžiškumą ir kokybiškumą.