Šerpetoja lūpos, kaip joms padėti? Pernelyg didelis lūpų laižymas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, todėl žmonės įgyja įprotį, kuris gali turėti neigiamos įtakos jų lūpoms. Kai kurios dažniausios lūpų laižymo priežastys: – Dehidratacija: kai organizmui trūksta pakankamo vandens kiekio, jis gali išsausėti, paskatindamas žmones apsilaižyti lūpas, bandant jas sudrėkinti. – Nerimas arba nervingi įpročiai: stresas ir nerimas gali pasireikšti įvairiais fiziniais elgesiais, pavyzdžiui, lūpų laižymu, kaip būdas susidoroti su emociniu išgyvenimu. – Alergijos arba dirgikliai: tam tikrų medžiagų ar alergenų poveikis gali sudirginti arba išsausinti, todėl žmonės gali apsilaižyti lūpas, kad palengvėtų. Norint veiksmingai pašalinti įprotį ir užkirsti kelią galimoms komplikacijoms, labai svarbu suprasti pagrindines lūpų laižymo priežastis.

Ką daryti jei šerpetoja lūpos? Besaikis lūpų laižymas gali būti ne tik laikinas palengvėjimas, nes gležna lūpų oda yra ypač jautri ir jai trūksta apsauginio sluoksnio, esančio kitose odos vietose. Nuolatinis lūpų laižymas gali sustiprinti sausumą ir sukelti ciklą: – Padidėjęs sausumas ir skilinėjimas – Sudirginimas ir paraudimas – Skilimas ir lupimasis Be to, nuolatinė seilių drėgmė gali pašalinti iš lūpų natūralų aliejų, todėl jos tampa jautresnės aplinkos veiksniams ir dar labiau išsausėja. Būtina atsikratyti įpročio besaikio lūpų laižymo, kad išvengtumėte ilgalaikės žalos lūpoms ir išlaikytumėte jų sveikatą bei švelnumą.

Rizika, susijusi su sutrūkinėjusiomis lūpomis ar infekcijomis dėl pernelyg didelio lūpų laižymo, pabrėžia, kad svarbu nedelsiant atsikratyti šio įpročio. Suskeldėjusios lūpos gali būti nepatogios, niežtinčios ir net skausmingos, o tai gali turėti įtakos bendrai savijautai ir pasitikėjimui. Be to, nuolatinė drėgmė ant lūpų nuo laižymo gali sukurti dirvą bakterijoms daugintis, todėl padidėja rizika: – Infekcijos – Peršalimo opos – Dermatitas Suprasdami susijusią riziką ir imdamiesi aktyvių veiksmų, kad atsisakytų įpročio per daug laižyti lūpas, žmonės gali išlaikyti sveikas, hidratuotas lūpas ir išvengti galimų komplikacijų ateityje. Nepamirškite reguliariai tepti geru lūpų balzamu visą dieną, kad lūpos būtų minkštos ir sudrėkintos, kaip patarė ekspertai. Susidūrus su diskomfortu dėl sausų ir skilinėjančių lūpų dėl pernelyg didelio laižymo, vienas iš pirmųjų žingsnių, kurį reikia padaryti, yra užtikrinti tinkamą drėkinimą ir kruopštų lūpų balzamo naudojimą. Drėkinimas vaidina lemiamą vaidmenį palaikant lūpų drėgmės lygį, todėl visą dieną būtina gerti pakankamą vandens kiekį.