Kiekvienas vairuotojas turėtų būti pasiruošęs didesniems ar mažesniems iššūkiams kelyje. Nepasimesti situacijoje ir žinoti kaip elgtis sugeba toli gražu ne kiekvienas mūsų. Toks atrodo paprastas dalykas kaip nuleista padanga sugadina žmonėms visos dienos planus tačiau turime stengtis susigrąžinti kontrolę į savo rankas. Ar jūs žinote kaip reiktų pakeistu pradurta automobilio ratą be pakėlėjo? Skaitykite ir mokykitės nes net ir pačiose sudėtingiausioje situacijoje yra sprendimas.

Norint pakeisti ratą ekstremaliomis sąlygomis reikia kad automobilyje būtų ne tik vairuotojas bet ir keleivis. Vienam žmogui to padaryti praktiškai neįmanoma nes per daug sunku. Norint pakeisti ratą reikia pastumti automobilį nuo asfalto į šalikelę kur yra minkštas gruntas ir pakelti automobilį. Tai galima padaryti vienam žmogui keliant už automobilio galo, o kitam keliant už rato arkos. Prieš tai darant nepamiškite užtraukti rankinio stabdžio ir pakišti ką nors po automobilio ratais. Pakėlus automobilį reikia atramos vietoje padėti kietą stabilų daiktą pavyzdžiui šaligatvio plytelę, plokščių akmenų, kelmą, medinę ar metalinę dėžę, storų knygų ar lentų tol kol automobilio kampas bus pakilęs daugiau nei kiti. Tuomet reikia iškasti žemę po nuleistu ratu ir atsukus varžtus pabandyti jį nuimti. Gerai jei turite kastuvą bet kasti galima ir su bet kokiu sodo įrankiu, veržliarakčiu, pagaliu ar rankomis. Kai jau pamatysite, kad kėbulas ir ašis laikosi ant jūsų savadarbės atramos, ratą galima atsukti ir uždėti atsarginį. Kai tą padarysite, užkaskite duobę arba pridėkite ten akmenų. Nuo pakylos nuvažiuokite lėtai, kad nepažeistų automobilio važiuoklės.

Panašus paprastesnis būdas pakelti automobilio ratą tai yra užvažiuoti vienu ratu ant stačios įkalnės ir sustabdyti automobilį kai trys rata liečiasi su žeme, o trečias laisvai kaba ore. Jei pavyktų taip pastatyti automobilį, nepamirškite padėti atramos po ašimi ar kėbulo kraštuose.

Keisti ratą lauko sąlygomis yra pavojinga. Jūsų saugumas visuomet turėtų būti prioritetas. Šalikelėje, autostradoje ar kitos paskirties kelyje kur didelis mašinų srautas arba ribotas matomumas dėl to gali įvykti avarija dėl to techninė pagalba kelyje yra saugiausias būdas išspręsti šią ir panašias problemas.