Reguliarus apsilankymas odontologijos klinikoje yra svarbus, nes tai padeda išlaikyti Jūsų gerą burnos sveikatą, palaikyti dantis ir dantenas sveikus. Turėtumėte reguliariai lankytis pas odontologą bent kas 6 mėnesius arba taip dažnai, kaip rekomenduoja Jūsų odontologas. Burnos sveikatos patikra neturėtų būti atliekama tik tada, kai kyla problemų, kurias reikia išspręsti. Prevencija visada yra geriau nei gydymas, be to, yra daug daugiau priežasčių, kodėl svarbu reguliariai lankytis pas odontologą. Vizito pas odontologą metu, jis patikrins jūsų dantis, dantenas, liežuvį ir burną, ar nėra anomalijų, ėduonies ir ligų požymių. Paprastai odontologas taip pat patikrins Jūsų sąkandį, kaklą ir galvą, apatinio žandikaulio judesius.

Prie gerų burnos ertmės sveikatos palaikymo įpročių vaikus reikėtų pradėti pratinti kuo anksčiau, o pirmasis vaiko apsilankymas pas odontologą turi palikti gerą įspūdį, nes jis išliks ilgą laiką. Norint įsitikinti, kad pirmasis jų apsilankymas bus malonus tėvams pas odontologą rekomenduojama vaikus vestis kartu nuo mažens, kad šis susipažintų su aplinka, garsais ir kvapais. Ankstyvieji vaikų vizitai pas odontologą gali užkirsti kelią nemalonumams: apsaugoti dantis nuo ėduonies ir spalvos pokyčių.

Daugelis žmonių mano, kad odontologo darbas yra tik sutvarkyti dantis. Tai netiesa. Senojo Bokšto klinikos, esančios Šiauliuose odontologai primena, jog vien dantų plombavimas yra kompleksinė procedūra, kuri apima burnos apžiūrą, esant reikalui burnos nuotraukos padarymą, nuskausminimą, kanalų išvalymą ir pan. Odontologai nustato tikslią diagnozę ir paskiria tolimesnį ir Jums tinkamą gydymą. Jie ne tik taiso dantis, bet ir atlieka higieną bei rūpinasi, kad jūsų dantys ir dantenos būtų kuo sveikesni. Reguliariai lankydamiesi pas odontologą, galite gauti pagalbos ir ištaisant blogus įpročius: https://www.sbklinika.lt/paslaugos/odontologu-paslaugos/