Pakabinamos lubos turi daug privalumų, todėl yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosioms, tiek komercinėms patalpoms. Vienas reikšmingiausių pakabinamų lubų privalumų – jų estetika ir dizaino lankstumas. Su pakabinamomis lubomis galima įgyvendinti bet kokią dizaino idėją ir sukurti bet kokios konfigūracijos ir dydžio lubas, įskaitant lenktas ir kelių lygių lubas. Pakabinamos lubos gaminamos iš įvairių medžiagų, įskaitant mineralines, metalines, gipsines ir medines, todėl galima rinktis iš įvairių dizaino galimybių . Be to, pakabinamos lubos gali būti naudojamos norint paslėpti senų lubų trūkumus ir sukurti gražesnį bei modernesnį vaizdą .

Patobulinta akustika ir garso valdymas – dar vienas pakabinamų lubų privalumas. Oro garso izoliacijos kokybė priklauso nuo naudojamos konstrukcijos tipo, jos masės ir lankstumo. Knauf sausos konstrukcijos sistemos, dažniausiai naudojamos pakabinamose lubose, idealiai tinka garso izoliacijai pagerinti ir triukšmo lygiui patalpoje kontroliuoti. Dėl to pakabinamos lubos yra populiarus pasirinkimas erdvėse, kur svarbu valdyti garsą, pavyzdžiui, įrašų studijose, konferencijų salėse ir klasėse .

Paslėptos paslaugos ir lengvas priėjimas – papildomi pakabinamų lubų privalumai. Pakabinamos lubos sudaro tarpą tarp lubų ir aukščiau esančių grindų, todėl galima lengvai pasiekti elektros, vandentiekio ir ŠVOK sistemas . Taip priežiūra ir remontas tampa lengvesni ir efektyvesni. Be to, pakabinamas lubas galima lengvai nuimti ir pakeisti, todėl jos yra ekonomiškas ir praktiškas sprendimas erdvėms, kurias reikia dažnai atnaujinti ar modifikuoti .

Pakabinamų lubų trūkumai

Vienas iš reikšmingų pakabinamų lubų trūkumų yra tai, kad jos sumažina lubų aukštį ir erdvę. Tai gali būti ypač problematiška patalpose su žemomis lubomis, nes įrengus pakabinamas lubas erdvė gali atrodyti dar mažesnė . Be to, pakabinamų lubų įrengimas taip pat gali apriboti į patalpą patenkančios natūralios šviesos kiekį, o tai gali turėti neigiamos įtakos bendrai erdvės atmosferai. Sumažėjęs lubų aukštis taip pat gali turėti įtakos patalpos akustikai, nes garsas gali įstrigti tarp pakabinamų lubų ir originalių lubų, o tai gali sukelti aido efektą . Pakabinamos lubos montavimas reikalauja profesionalių žinių, tad reikiamu atveju, derėtų kreiptis į specialistus.  Lubos pakabinamos naudojantis specialiais įtempimo prietaisais. Kiek kainuoja pakabinamos lubos. Daugiau informacijos rasite http://kamtoreikia.lt/category/namams/.