Prieš gerą dešimtmetį daugelis mūsų neįsivaizdavo kitokio namų šildymo būdo, kaip radiatoriai. Pastaruoju metu jie tampa vis rečiau montuojami ne tik naujos statybos namuose, bet pamažu jų atsisakoma ir senesniuose būstuose. Pasirinkti kitus šildymo būdus skatina tokie radiatorių trūkumai, kaip oro sausumas, sukeliamos dulkės, pakankamai didelės šildymo išlaidos ir kt. Tad vis dažniau, ieškant alternatyvos, pasirenkamas šildymas be radiatorių – grindinis arba sieninis šildymas. Susipažinkime su šių šildymo būdų privalumais ir savybėmis.

● Grindinis šildymas
Tai šildymo būdas, kai šildymo sistema įrengiama po grindimis. Sistemos vamzdžiuose cirkuliuojantis šiltas vanduo šildo grindis, o nuo jų sklindanti šiluma pasiskirsto po visą patalpą. Pagrindiniai grindinio šildymo privalumai – mažesni šildymo kaštai, „nematoma“ šildymo sistema, nereikalinga papildoma erdvė, kaip kai kuriems kitiems šildymo būdams. Dažnai kyla klausimas – ar sudėtingas grindinio šildymo įrengimas ? Taip, tai nėra paprastas procesas, tačiau jei kreipsitės į šios srities specialistus, grindinio šildymo įrengimas nesukels didelių rūpesčių. Prieš montuojant grindinio šildymo sistemą grindys turi būti paruošiamos. Paruošimo procesas priklauso nuo grindų medžiagos. Svarbiausia, kad paruoštas pagrindas būtų lygus, sausas, be įdubimų. Tuomet meistrai tiesia medžiagas, tokias kaip hidroizoliacinė plėvelė, apšiltinamoji medžiaga ir kt. Sumontavus grindinio šildymo vamzdelius atliekamas reikalingo storio grindų betonavimas.

● Sieninis šildymas
Tai šildymo būdas, kai šildymo sistema įrengiama sienose. Pagrindinis šios šildymo sistemos privalumas – dviguba funkcija, t.y. šaltuoju metų laiku ši sistema šildo patalpas, o vasaros metu vėsina. Po gipso kartono plokštėmis esančiuose vamzdeliuose cirkuliuojančio vandens temperatūra gali būti reguliuojama priklausomai nuo oro temperatūros lauke arba individualiai pagal vartotojo poreikius. O naujausių technologijų gerbėjai gali naudotis išmaniosiomis sieninio šildymo galimybėmis, kai šildymo procesas reguliuojamas į išmanųjį telefoną įdiegta tam skirta programa.