Kalėdos švenčiamos kasmet, „apvalūs“ jubiliejai – kas penki metai, siautulingi vakarėliai – kiekvieną savaitgalį. Tuo tarpu vestuvės – tam tikro sakralumo šydą turintis įvykis, minimas (bent taip teoriškai turėtų būti) kartą gyvenime. Temų bei patarimų, susijusių su pasiruošimu – daugybė tiek internetiniuose portaluose, tiek spaudoje, tiek, galiausiai, iš tokią patirtį turėjusiųjų lūpų. Tačiau nepaisant to, neretai susiduriama su įvairiais netikėtumais. Gerai, jei taip nutinka pasiruošimo etape, o ne pačios šventės metu. Šiame straipsnyje apžvelgsime porą aspektų, į kuriuos neretai žvelgiama klaidingai.

Vestuvės – dviejų žmonių šventė

Turbūt retas surastų argumentų teiginiui, jog mūsų visuomenėje, kalbant apie santuoką, vyro vaidmuo prasideda „ar tekėsi už manęs“ ir baigiasi „taip“, ištartu prie altoriaus. Moterims, neabejotinai, ši šventė sukelia daugiau emocijų ir sentimentų, visi vertina nuotakos suknelę, o ne jaunojo kostiumą…Tačiau ar šis jaunajai skiriamas dėmesys yra vertas atpirkti vargą, susijusį su faktu, jog moteriškoji pusė dažniausiai prisiima visą organizacinį darbą ant savo pečių ? Aišku, lieka klaustukas, ar tai įtakoja moters iniciatyva ir nusistatymas, jog tik ji viską gali padaryti teisingai, ar vyro atsiribojimas ir laikymasis nuošalyje. Vestuvių planavimas, neabejotinai, turėtų būti pasidalinamas tarp abiejų jaunavedžių (tas variantas, kai vienas teikia idėjas, kitas – finansavimą – taip pat nėra sveikintinas). Reikia tarpusavyje dalintis savo norais bei ieškoti jų realizacijos galimybių.

Savarankiškas šventės planavimas nebūtinai reiškia galimybę sutaupyti

Vestuvių planavimas – kažkam „duona“, papildomas ar netgi pagrindinis pajamų šaltinis. Yra asmenų, kurie drąsiai patiki visus šventės organizavimo rūpesčius į specialistų rankas. Yra ir tų, kurie į samdomus specialistus žiūri kaip į nereikalingą išlaidų šaltinį. Faktas, jog pasirinkus tikrus srities profesionalus, išvengsite įtampos pasiruošimo metu bei nervų dėl nesklandumų šventei vykstant. Labai realu, jog net ir sumokėję organizatoriui tam tikrą sumą, išeisite „į pliusą“: pastarieji dažnai turi pažinčių, tad įvairios kokybiškos paslaugos prieinamos už mažesnę kainą nei būtumėte susiderėję patys.